2019-cu il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında  Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
01.02.2019 14:12
2019-cu il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Gənclər üçün Prezident mükafatına namizədlərin seçilməsi üzrə Ekspert Komissiyasının təklifinə əsasən və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109 cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
Mədəniyyət, elm, təhsil və ictimai fəaliyyət sahələrində xüsusi fərqlənən aşağıdakı şəxslərə 2019-cu il Gənclər üçün Prezident mükafatları verilsin:

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on Awarding Presidential Prizes to Youth in 2019
01.02.2019 14:12
Based on the recommendation of the Expert Commission for the selection of candidates for the Presidential Award and guided by paragraph 32 of Article 109 the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I hereby decree:
The following persons, who are particularly distinguished in the field of culture, science, education and social activities, receive Presidential Awards for 2019: