“Dövlət və din” ictimai fikir toplusunun yeni sayı işıq üzü görüb
Nəşrdə dövlətimizin başçısının "Azərbaycanda dini qurumlara maliyyə yardımı göstərilməsi haqqında" Sərəncamı, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi münasibətilə Bakıda keçirilən təntənəli hərbi parad, Azərbaycanda dini qurumlara maliyyə yardımı göstərilməsi kimi materiallar yer alıb.
Yeni sayda, həmçinin “Soyqırımı: fəlsəfi-tarixi-dini baxış dialoq kontekstində”, “Xalq poeziyasında İslam əxlaqı və harmonik şəxsiyyət məsələləri”, “Multikulturalizm-postmodernizm əlaqəsi”, “İslam əlyazma mədəniyyətində kalliqramlar”, “Cəmaləddin Əfqaninin dünyagörüşü”, “Ordubad şəhərində nadir memarlıq abidəsi” və s. məqalələrlə də tanış olmaq olar.
Toplunun redaktoru Sadiq Mirzəyev, redaksiya heyətinin üzvləri – akademiklər Gövhər Baxşəliyeva,  Teymur Kərimli,  Urxan Ələkbərov,  Vasim Məmmədəliyev, Yaqub Mahmudov,  Nizami Cəfərov, AMEA-nın müxbir üzvləri Bəxtiyar Əliyev, Səlahəddin Xəlilov, professorlar Allahşükür Paşazadə, Etibar Nəcəfov, Əli Əhmədov, Əli Həsənov və başqalarıdır.

Опубликован новый выпуск сборника общественного мнения «Государство и религия»
Публикация включает в себя проведённый торжественный военный парад в Баку по случаю 100-летия Вооруженных сил Азербайджана согласно Распоряжению Президента Азербайджанской Республики, а также материалы по финансовой помощи религиозным организациям в Азербайджане.
В новом номере можно ознакомиться с такими статьями, как «Геноцид: философско-исторически-религиозного взгляда в контексте диалога», «Исламская мораль в народной поэзии и вопросы гармоничной личности», «Связь мульти-культуризма и постмодернизма», «Каллиграммы в культуре исламской рукописи», «Мировоззрение Джамалладина Афгани», «Редкий архитектурный памятник в городе Ордубад» и др.
Редактор сборника Садиг Мирзаев, члены редакции – академики Говхар Бахшалиева, Теймур Каримли, Урхан Алекперов, Темур Каримли, Урхан Алекперов, Васим Маммедалиев, Ягуб Махмудов, Низами Джафароф, члены-корреспонденты НАНА Бахтияр Алиев, Салахаддин Халилов, профессора Аллахшукур пашазаде, Этибар Наджафов, Али Ахмедов, Али Хасанов и др.