“Genetik ehtiyatların biomüxtəlifliyinin molekulyar genetik əsasları” mövzusunda seminar keçirilib
AMEA-nın Genetik Ehtiyatlar İnstitutunda Elm Günü ilə əlaqədar “Genetik ehtiyatların biomüxtəlifliyinin molekulyar genetik əsasları” mövzusunda elmi-praktiki seminar keçirilib.
Seminarda AMEA Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin institutlarından nümayəndələr, eləcə də Azərbaycan Tibb Universitetinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbiri institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Zeynal Əkpərov açaraq seminarın ölkə başçısının 9 aprel 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə baş tutduğunu bildirib. Həmçinin bu Sərəncamın icrasından irəli gələrək Azərbaycan Respublikasının Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının 17 yanvar 2019-cu il tarixində Tədbirlər Planı qəbul etdiyini diqqətə çatdırıb.
Daha sonra institutun bir sıra əməkdaşları müasir molekulyar-genetik metodlarla apardıqları tədqiqat işləri haqqında təqdimatla çıxış ediblər.

В связи с Днем науки в Институте генетических ресурсов НАНА был проведен научно-практический семинар «Молекулярно-генетические основы биоразнообразия генетических ресурсов».
В семинаре приняли участие представители Отделения биологических и медицинских наук НАНА, а также сотрудники Азербайджанского медицинского университета. Открывший мероприятие директор института, член-корреспондент НАНА Зейнал Акперов сообщил, что семинар организован в рамках Распоряжения главы государства от 9 апреля 2018 года.
Далее сотрудники выступили с докладом об исследованиях современных молекулярно-генетических методов.