AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutu ilə Avrasiya Türk Araşdırmaları İnstitutu arasında “Akademik və tədqiqat əməkdaşlığı sahəsində” anlaşma memorandumu imzalanıb.
İmzalanma mərasimindən öncə çıxış edən AMEA-nın vitse-prezidenti, Ədəbiyyat İnstitutunun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli bu cür əməkdaşlıq müqavilələrinin qarşılıqlı münasibətlərin inkişafına töhfə verəcəyini söyləyib.
Sonra Avrasiya Türk Araşdırmaları İnstitutunun direktoru, YUNESKO-nun Orta Asiya ölkələri üzrə təmsilçisi Eunkyung Oh əməkdaşlıqdan məmnunluğunu bildirib, Azərbaycan ədəbiyyatının Koreya dilinə kütləvi şəkildə çevrilməsinin önəminə toxunub.

A memorandum of understanding was signed between the Institute of Literature after Nizami Ganjavi and the The Eurasian Institute of Turkish Studies in the field of "Academics and Research Cooperation".
Speaking before the signing ceremony, Vice-president of ANAS, Director of the Institute of Literature, academician Isa Habibbayli said that such cooperation agreements would contribute to the development of mutual relations.
Director of the the Eurasian Institute of Turkish Studies, UNESCO Representative for Central Asia Eunkyung Oh expressed his satisfaction with the cooperation and touched upon the importance of popularizing Azerbaijani literature into Korean.