AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutu ilə Avrasiya Türk Araşdırmaları İnstitutu arasında “Akademik və tədqiqat əməkdaşlığı sahəsində” anlaşma memorandumu imzalanıb.
İmzalanma mərasimindən öncə çıxış edən AMEA-nın vitse-prezidenti, Ədəbiyyat İnstitutunun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli bu cür əməkdaşlıq müqavilələrinin qarşılıqlı münasibətlərin inkişafına töhfə verəcəyini söyləyib.
Sonra Avrasiya Türk Araşdırmaları İnstitutunun direktoru, YUNESKO-nun Orta Asiya ölkələri üzrə təmsilçisi Eunkyung Oh əməkdaşlıqdan məmnunluğunu bildirib, Azərbaycan ədəbiyyatının Koreya dilinə kütləvi şəkildə çevrilməsinin önəminə toxunub.

Между Институтом литературы НАНА и Евразийским институтом тюркологических исследований был подписан меморандум о взаимопонимании в сфере академического сотрудничества.
В своем выступлении до церемонии подписания вице-президент НАНА, директор Института литературы, академик Иса Габиббейли отметил, что подобные договора о сотрудничестве способствуют развитию взаимоотношений между академическими структурами.
Затем директор Евразийского института тюркологических исследований, представитель ЮНЕСКО по странам Средней Азии О Ын Гён выразила свое удовлетворение от сотрудничества и подчеркнула важность перевода азербайджанской литературы на корейский язык.