BDU-nun tələbələri “Vikipediya”da yaratdıqları məqalələrə görə mükafatlandırılıblar
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında (MEK) “Vikipediya”da məqalələrin yaradılması” mövzusunda təlimlər davam edir. Təlimlərin nəticəsi olaraq, son illər “Vikipediya”nın Azərbaycan bölməsində məqalələr elmiləşir və etibarlı mənbələrlə zənginləşir.
Təlimlərdə iştirak edən Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin tələbələrinə “Vikipediya”da yaratdıqları məqalələrə görə MEK-in rəhbərliyi tərəfindən təşəkkürnamə və sertifikatlar təqdim edilib.
Həmçinin BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin dekanı, filologiya üzrə elmlər doktoru Vüqar Zifəroğlu Azərbaycanca “Vikipediya”nın inkişafında göstərdiyi dəstəyə görə Mərkəzi Elmi Kitabxananın direktoru Leyla İmanova tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif edilib.

BSU students are rewarded for articles they create on Wikipedia
Training on topic “Creating articles in Wikipedia” at the Central Scientific Library of ANAS (CSL) continues. As a result of the training, articles in the Azerbaijani section of Wikipedia have been researched and enriched with reliable sources in recent years.
Students of the Faculty of Journalism of the Baku State University (BSU) who participated in the training were presented with gratitude and certificates by the CSL leadership for the articles they created on Wikipedia.
Vugar Zifaroglu, dean of the Faculty of Journalism at the Baku State University, Doctor of Philology, was awarded with gratitude by the director of the Central Scientific Library Leyla Imanova for his support of the development of "Wikipedia" in Azerbaijani.