BDU-nun tələbələri “Vikipediya”da yaratdıqları məqalələrə görə mükafatlandırılıblar
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında (MEK) “Vikipediya”da məqalələrin yaradılması” mövzusunda təlimlər davam edir. Təlimlərin nəticəsi olaraq, son illər “Vikipediya”nın Azərbaycan bölməsində məqalələr elmiləşir və etibarlı mənbələrlə zənginləşir.
Təlimlərdə iştirak edən Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin tələbələrinə “Vikipediya”da yaratdıqları məqalələrə görə MEK-in rəhbərliyi tərəfindən təşəkkürnamə və sertifikatlar təqdim edilib.
Həmçinin BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin dekanı, filologiya üzrə elmlər doktoru Vüqar Zifəroğlu Azərbaycanca “Vikipediya”nın inkişafında göstərdiyi dəstəyə görə Mərkəzi Elmi Kitabxananın direktoru Leyla İmanova tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif edilib.

В Центральной научной библиотеке НАНА продолжаются тренинги «Создание статей в Википедии». В последние годы в результате тренинга статьи в азербайджанском разделе Википедии стали наукоемкими и обогащены достоверными источниками.
Принявшие участие в тренинге студенты факультета журналистики Бакинского государственного университета (БГУ) были награждены благодарственными грамотами и сертификатами со стороны руководства ЦНБ за статьи, которые они создали в Википедии.
Директором Центральной научной библиотеки Лейлой Имановой благодарственной грамотой был также награжден декан факультета журналистики Бакинского государственного университета доктор филологических наук Вугар Зифароглу за поддержку развития «Википедии» в Азербайджане.