“Açıq laborator iş” adlı elmi-maarifləndirici müsabiqə təşkil olunub
AMEA-nın  akad. Y.H.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda Rusiya Elm Gününə həsr olunan “Açıq laborator iş” adlı elmi-maarifləndirici müsabiqə keçirilib.
"Təhsil layihələri laboratoriyası" QHT və Bakıdakı Rusiya Məlumat və Mədəniyyət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə məktəblilər astronomiya, antropologiya, biologiya, coğrafiya, fizika və kimya sahələrində biliklərini sınayıblar.
Test üsulu ilə keçirilən müsabiqədə 27 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Rəsul Cəfərov, Nicat Fərəczadə və 189-190 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Şahin Ələkbərov, Alina Tixonenko və Fuad Nağıyev qalib olublar.

Организован научно-просветительский конкурс «Открытая лабораторная работа»
В Институте нефтехимических процессов им. акад. Ю.Мамедалиева НАНА прошел научно-просветительский конкурс «Открытая лабораторная работа», посвященный Дню российской науки.
В мероприятии, организованном неправительственной организацией «Лаборатория образовательных проектов» и Российским информационно-культурным центром в Баку, школьники проверили свои знания в области астрономии, антропологии, биологии, географии, физики и химии.
Победителями конкурса стали учащиеся средней общеобразовательной школы №27 Расул Джафаров, Ниджат Фараджзаде, а также учащиеся средней общеобразовательной школы №189-190 Шахин Алекперов, Алина Тихоненко и Фуад Нагиев.