“Açıq laborator iş” adlı elmi-maarifləndirici müsabiqə təşkil olunub
AMEA-nın  akad. Y.H.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda Rusiya Elm Gününə həsr olunan “Açıq laborator iş” adlı elmi-maarifləndirici müsabiqə keçirilib.
"Təhsil layihələri laboratoriyası" QHT və Bakıdakı Rusiya Məlumat və Mədəniyyət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə məktəblilər astronomiya, antropologiya, biologiya, coğrafiya, fizika və kimya sahələrində biliklərini sınayıblar.
Test üsulu ilə keçirilən müsabiqədə 27 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Rəsul Cəfərov, Nicat Fərəczadə və 189-190 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri Şahin Ələkbərov, Alina Tixonenko və Fuad Nağıyev qalib olublar.

Institute of Petrochemical Processes named after Acad. Y. Mammadaliyev of ANAS held a scientific and educational contest "Open laboratory work", dedicated to the Day of Russian Science.
In an event organized by the non-governmental organization Laboratory for Educational Projects and the Russian Information and Cultural Center in Baku, students tested their knowledge in astronomy, anthropology, biology, geography, physics, and chemistry.
The winners of the competition were students of secondary school No. 27 Rasul Jafarov, Nijat Farajzade, as well as students of secondary school No. 189-190 Shakhin Alakbarov, Alina Tikhonenko and Fuad Nagiyev.