AMEA-nın rəsmi veb-portalı olan science.gov.az-ın əməkdaşları ölkədə karantin rejimi elan olunan gündən öz fəaliyyətini onlayn şəkildə davam etdirir. Portala hər gün 3 (Azərbaycan, rus, ingilis) dildə məlumatlar yerləşdirilir.
Məlumdur ki, koronavirus pandemiyasının dünyada və ölkəmizdə vüsət alması səbəbindən dövlət tərəfindən ardıcıl, təcili və təxirəsalınmaz tədbirlər həyata keçirilir. Bu tədbirlərin məntiqi davamı olaraq 2020-ci il martın 29-dan etibarən AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin müvafiq sərəncamı ilə akademiyanın əməkdaşları bir ay müddətinə əməkhaqqı saxlanılmaqla ödənişsiz məzuniyyətə göndərilib.
Belə bir çətin şəraitdə kütləvi informasiya vasitələrinin (KİV) – televiziya, qəzet, radio və İnternet resurslarının üzərinə xüsusi vəzifə düşür. KİV nümayəndələri xüsusi karantin rejiminin qaydalarına ciddi riayət edərək müvafiq sahələrdə görülən işləri ictimaiyyətə çatdırmalı, eyni zamanda, gündəmdə baş verən hadisələrlə bağlı məlumatları yaymaqda davam etməlidirlər.
Bunları nəzərə alaraq, science.gov.az portalı da ölkənin elm sferasında fəaliyyət göstərən ən böyük veb-resursu olaraq dünyada və ölkəmizdə bu sahədə olan yenilikləri ictimaiyyətə çatdırmaqda davam edir. Portalda hər gün AMEA-nın institut və təşkilatlarının xüsusi karantin rejiminə uyğun olaraq gördüyü işlər, apardıqları araşdırmalar, distant təhsil, virtual dərslər və s. haqqında məlumatlar verilir. Eyni zamanda, dünyada və ölkəmizdə koronavirus pandemiyası ilə bağlı son məlumatlar, bu virusla mübarizə məqsədilə görülən tədbirlər, aparılan araşdırmalar işıqlandırılır.

The official web-portal of ANAS continues its activities online
Employees of the ANAS official web portal science.gov.az have continued their activities online since the announcement of the quarantine regime in the country. Information is posted on the portal every day in 3 languages ​​(Azerbaijani, Russian, English).
It is known that due to the spread of the coronavirus pandemic in the world and in our country, the state takes consistent, urgent and urgent measures. As a logical continuation of these measures, from March 29, 2020, by the corresponding order of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev, the academy employees were sent on unpaid leave with a one-month salary.
In such a difficult situation, the media (television), television, newspapers, radio and Internet resources have a special responsibility. Media representatives must strictly adhere to the rules of the special quarantine regime and inform the public about the work done in the relevant areas, as well as continue to disseminate information about the events included in the agenda.
Taking this into account, science.gov.az portal, the largest web resource in the field of science in the country, continues to inform the public about innovations in this field in the world and in our country. Every day, the portal displays information on the work done by ANAS institutes and organizations in accordance with the special quarantine regime, their research, distance learning, virtual lessons, etc. At the same time, information is provided on the latest news in relation to the coronavirus pandemic in the world and in our country, on measures taken to combat this virus.