Azərbaycan alimi Ankara Universitetində çıxış edib
13 noyabr 2013-cü il tarixdə AMEA Fəlsəfə, Sosiologiya və Hüquq İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Roida Rzayeva Türkiyənin Ankara Universitetində “İstənilən zamanda, istənilən yerdə: Müasir və sahələrarası elm perspektivlərində sülh və bəşəriyyətin ümumdünya dəyərini yenidən anlama” (“Any Time Any Where: Re-understanding of the Universal Value of World Peace and Civilization in Modern and Interdisciplinary Sciences Perspectives”) mövzusunda keçirilən dəyirmi masada iştirak edib.
Dəyirmi masada “Sahələrarası yanaşmanın sosial cəhətləri: postmodern” (“The Social Aspects of Interdisciplinary Approach: Postmodern”) mövzusunda məruzə edən R.Rzayevanın çıxışı tədbir iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb.

13 ноября 2013 года заместитель директора по научной работе Института философии, социологии и права НАНА доктор философии по философии Роида Рзаева приняла участие в круглом столе, прошедшем в Университете Анкары на тему «В любое время в любом месте: Понимание универсальных ценностей мира и цивилизации в современных и междисциплинарных научных перспективах» (“Any Time Any Where: Re-understanding of the Universal Value of World Peace and Civilization in Modern and Interdisciplinary Sciences Perspectives”).
В ходе круглого стола Роида Рзаева выступила с докладом «Социальные аспекты междисциплинарных подходов: постмодернизм» (“The Social Aspects of Interdisciplinary Approach: Postmodern”).