AMEA-nın Aşqarlar Kimyası İnstitutunda təhsil alan II kurs magistrantların dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi keçirilib.
Xüsusi karantin rejiminə uyğun olaraq sosial məsafə gözlənilməklə keçirilən iclasda institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, kimya elmləri doktoru, dosent Əfsun Sucayev, elmi katib, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Mehparə Səfərova, Təhsil şöbəsinin müdiri, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Sədaqət Şamxalova, eləcə də magistr müdafiə komissiyasının üzvləri, elmi rəhbərlər və müvafiq laboratoriya əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbirdə 2019/2020-ci tədris ilində elmi-tədqiqat və elmi-pedaqoji təcrübələrini uğurla başa vurmuş "Üzvi kimya" ixtisası üzrə II kursda təhsil alan magistrantlar – Lalə Əliyeva və Nərgiz Məcdinin dissertasiya işləri müzakirə olunub.
Magistrantlar dissertasiyaları haqqında təqdimatla çıxış edərək yerinə yetirdikləri tədqiqatlar, əldə etdikləri nəticələr barədə ətraflı məlumat veriblər. Mövzu ilə bağlı müzakirələr aparılıb, gənc tədqiqatçılar onlara ünvanlanan sualları cavablandırıblar.
Sonda magistrantların dissertasiya işlərinin əsas müdafiəyə təqdim olunması haqqında qərar qəbul edilib.

Preliminary discussion of dissertations of 2nd year master students studying at the Institute of Chemistry of Additives of ANAS was held.
Deputy Director for Science, Doctor of Chemical Sciences, Associate Professor Afsun Sujayev, Scientific Secretary, PhD in Chemistry Mehpara Safarova, head of the Department of Education, PhDin Chemistry Sadagat Shamkhalova, as well as, members of master's defense commisison, scientific supervisors and relevant laboratory staff attended the meeting, which held with the expectation of social distance in accordance with the special quarantine regime.
The event discussed the dissertations of second-year master students Lala Aliyeva and Nargiz Majdi majoring in "Organic Chemistry", who successfully completed their research and scientific-pedagogical practice in the 2019/2020 academic year.