Məlum olduğu kimi, koronavirus (COVID-19) pandemiyasının Azərbaycanda yarada biləcəyi təhlükələrin qarşısını almaq məqsədilə ölkəmizin aidiyyəti dövlət orqanları tərəfindən kompleks tədbirlər icra olunur.
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin koronavirusla bağlı profilaktik tədbirlər haqqında imzaladığı sərəncama uyğun olaraq, AMEA-da mütəmadi olaraq sanitar-dezinfeksiya və digər qabaqlayıcı işlər həyata keçirilir.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargah tərəfindən 31 may 2020-ci il tarixindən etibarən dövlət müəssisələrində çalışan işçilərin sayı ilə bağlı məhdudiyyət ləğv edildiyindən AMEA-da da bütün əməkdaşların işə davamiyyəti 1 iyun 2020-ci il tarixindən bərpa olunub.
Akademiyanın fəaliyyəti bərpa edildikdən sonra qurumun Əsas binasının iş və laboratoriya otaqları yenidən dezinfeksiya olunub, işə çıxan əməkdaşlar maska, spirt və digər qoruyucu vasitələrlə təmin olunublar.
Bununla yanaşı, əməkdaşlar arasında laboratoriyalarda sosial məsafənin saxlanılması tələblərinə riayət etmələri barədə maarifləndirmə işləri aparılıb.

The main building of ANAS disinfected again
As you know, to prevent the threats posed by the coronavirus pandemic (COVID-19) in Azerbaijan, the relevant government agencies are taking comprehensive measures.
In accordance with the decree of the President of ANAS academician Ramiz Mehdiyev on preventive measures related to the coronavirus, ANAS regularly conducts sanitary-disinfection and other preventive work.
Due to the cancellation of the limitation on the number of employees of state institutions by the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers from May 31, 2020, the attendance of all employees in ANAS was restored from June 1, 2020.
After the restoration of the academy's activities, the working and laboratory premises of the main building were disinfected, and masks, alcohol and other protective equipment were provided to employees.
At the same time, employees were aware of compliance with the requirements of social distance in laboratories.