Radiasiya Problemləri İnstitutunun aztəminatlı əməkdaşlarına ərzaq yardımı göstərilib
AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı (AHİ) və Radiasiya Problemləri İnstitutunun (RPİ) Həmkarlar Təşkilatı tərəfindən koronavirus pandemiyası dövründə ehtiyacı olan aztəminatlı əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib.
Tədbirdə AHİ-nin sədri, hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov, RPİ-nin direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oqtay Səmədov, müəssisənin Həmkarlar Təşkilatının sədri, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Əminə Mikayılova və digər şəxslər iştirak ediblər.
Yardım aksiyası zamanı çıxış edən H.Qurbanov Azad Həmkarlar Təşkilatı tərəfindən ötən müddət ərzində akademiya əməkdaşları ilə koronavirusa dair maarifləndirmə işlərinin aparıldığını, aztəminatlı ailələrə ərzaq sovqatlarının paylanıldığını bildirib. O, COVID-19-dan qorunmaq üçün Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələb və tövsiyələrinə əməl etməyin, sosial məsafə saxlamağın zəruriliyini vurğulayıb.

Была оказана продовольственная помощь малообеспеченным сотрудникам Института радиационных проблем
Объединенным профсоюзным комитетом НАНА и Профсоюзом Института радиационных проблем предоставлена продовольственная помощь нуждающимся малообеспеченным сотрудникам во время пандемии коронавируса.
В мероприятии приняли участие председатель ОПК доктор юридических наук, профессор Габиль Гурбанов, директор ИРП, член-корреспондент НАНА Огтай Самедов, председатель Профсоюза института доктор философии по физико-математическим наукам, доцент Амина Микаилова и другие.
Г.Гурбанов довел до внимания, что за прошедший период Объединенным профсоюзным комитетом проведены мероприятия по повышению осведомленности сотрудников о коронавирусе и розданы наборы продовольственной помощи семьям с низкими доходами. Он подчеркнул необходимость соблюдения требований и рекомендаций Оперативного штаба при Кабинете министров в целях защиты от COVID-19.