AMEA Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin 7-ci və 8-ci sayları çapdan çıxıb.
Qəzetin ilk səhifələrində Prezident İlham Əliyevin “2020-ci il üçün Azərbaycan Respublikasının elm sahəsində Dövlət Mükafatının verilməsi haqqında”, “Beşbarmaq dağı” Dövlət Tarix-Mədəniyyət və Təbiət Qoruğunun yaradılması haqqında” sərəncamları və bir sıra fərmanları yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində AMEA-nın onlayn Ümumi yığıncağı, həmçinin Rəyasət Heyətinin onlayn iclası, akademiyada ölkə başçısının çağırışlarına əsaslanan sistemli tədqiqatlara başlanılması, Humanitar və İctimai Elmlər Bölməsinin Elmi şurasının onlayn tədbiri, Azərbaycan və Belarus arasında elmi-texniki əməkdaşlıq üzrə İşçi Qrupun onlayn formatda üçüncü iclası, "İnsan genetikası və genetik xəstəliklər: problemlər və inkişaf perspektivləri" mövzusunda onlayn beynəlxalq konfrans və s. barədə materiallar əks olunub.
Bundan əlavə, oxucular qəzetdə "Vətənin qurtuluş savaşına başçılıq edən lider", "Pandemiya ilə mübarizədə yeni mərhələ: minnətdarlıq və məsuliyyət", "Pandemiya dövrü Azərbaycan dövlətçiliyinin uğurlu sınağı oldu", "Postpandemiya, yaxud postamneziya dövrü", "Pandemiya şəraitində immunitetin təbii üsullarla gücləndirilməsi yolları", "Nadir şahın qətli üzərindən sirr pərdəsinin götürülməsinə xidmət edən dəyərli nəşr", "Dördüncü Sənaye İnqilabı", "Ölkənin ilk veb-portalı Science.az 25 illik yubileyini qeyd edir" adlı məqalələr, həmçinin fındıq qabığından bioekstraktın alınmasına dair müsahibə, region xəbərləri, yeni nəşrlər və s. məlumatlarla tanış ola bilərlər.

Изданы седьмой и восьмой номера газеты «Элм», являющейся органом печати Президиума НАНА.
На первых полосах газеты размещены распоряжения Президента Ильхама Алиева «О присуждении Государственной премии Азербайджанской Республики в области науки за 2020 год», «О создании Государственного историко-культурного и природного заповедника «Гора Бешбармаг» и ряд указов.
В следующих страницах публикации нашла свое отражение информация об Общем онлайн-собрании НАНА, а также онлайн-заседании Президиума, запуске систематических исследований в Академии по призывам Президента страны, онлайн-мероприятии Ученого совета Отделения гуманитарных и общественных наук, третьем заседании Рабочей группы по научно-техническому сотрудничеству, онлайн-конференции по теме «Генетика человека и генетические заболевания: проблемы и перспективы» и др.
Кроме того, читатели могут ознакомиться со статьями «Лидер в войне за независимость», «Новый этап в борьбе с пандемией: благодарность и ответственность», «Пандемический период стал успешным испытанием азербайджанской государственности», «Первый в стране веб-портал Science.az отмечает свое 25-летие» и др.
Газета также содержит интересные статьи на русском языке.
Следует отметить, что главным редактором газеты «Элм», которая издается с 1984 года, является заведующий отделом по связям с общественностью, печати и информации, доктор философии по филологии Агагусейн Шукуров.