AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda təhsil alan magistrantların yay imtahan sessiyasına başlanılıb. İmtahanlar AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 1 iyun 2020-ci il tarixli “AMEA-nın magistraturasında yay imtahan sessiyasının və magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsinin təşkili haqqında” sərəncamına əsasən keçirilir.
Belə ki, müəssisənin "Onurğalılar zoologiyası" ixtisası üzrə I kurs magistrantı Nigar Vəliyeva “Heyvanların müqayisəli anatomik quruluşu” fənni üzrə imtahan verib və onun nəticəsi “əla” qiymətləndirilib.

Началась летняя экзаменационная сессия магистрантов, обучающихся в Институте зоологии
Началась летняя экзаменационная сессия магистрантов, обучающихся в Институте зоологии НАНА. Экзамены будут проводиться в соответствии с Распоряжением Президента НАНА, академика Рамиза Мехтиева от 1 июня 2020 года «Об организации летней экзаменационной сессии и защите магистерских диссертаций в магистратуре НАНА".
19 июня 2020 года состоялся первый экзамен летней сессии. Магистрантка первого курса по специальности «Зоология позвоночных» Нигар Валиева получила оценку «отлично» на экзамене по «Сравнительному анатомическому строению животных».