AMEA Rəyasət Heyəti aparatının binasında koronavirus pandemiyasının geniş yayılmasının qarşısının alınması, əməkdaşların sağlamlığının və təhlükəsizliyinin qorunması məqsədilə növbəti tibbi-profilaktik və dezinfeksiya işləri aparılıb. Belə ki, sözügedən binada nəzarət-buraxılış məntəqəsi, otaqlar, konfrans zalları, dəhlizlər və zirzəmilər dezinfeksiya olunub.
Dezinfeksiya işləri AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin "Koronavirusla bağlı AMEA-da profilaktik tədbirlər haqqında" sərəncamına əsasən baş tutub.
Bundan əlavə, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının əməkdaşlarına Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərar və tövsiyələrinə ciddi şəkildə əməl etmək, şəxsi gigiyena qaydalarına riayət etmək, sosial məsafəni gözləmək və tibbi maskadan istifadə etmək barədə müvafiq tapşırıqlar verilib.

The next disinfection work was carried out in the building of the Presidium of ANAS
In order to prevent the spread of the coronavirus pandemic, to protect the health and safety of employees, the next medical-preventive and disinfection work was carried out in the building of the Presidium of ANAS. Thus, the checkpoint, rooms, conference halls, corridors and basements in the building were disinfected.
Disinfection works were carried out in accordance with the order of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev "On preventive measures in ANAS related to coronavirus".
In addition, the staff of the Presidium of ANAS was instructed to strictly follow the decisions and recommendations of the Operational Staff under the Cabinet of Ministers, to follow the rules of personal hygiene, to wait for social distance and to use a medical mask.