AMEA Mikrobiologiya İnstitutunun direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradov 4-5 dekabr 2014-cü il tarixlərində Moskva Vilayət Təhsil Nazirliyinin dəvəti ilə Rusiyada elmi ezamiyyətdə olub.
“Bioloji və kimyəvi ekologiyanın aktual problemləri” adlı beynəlxalq konfransda ölkəmizi təmsil edən alim “Azərbaycanın müxtəlif ərazilərində yayılmış göbələklərin biotexnoloji potensialı” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Məruzə ətrafında müzakirələr aparılıb, suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, 2 gün davam edən tədbirdə dünyanın müxtəlif ölkələrinin alim və mütəxəsisləri iştirak ediblər. Məqsəd bioloji və kimyəvi ekologiyanın aktual problemlərinin müasir vəziyyətinin araşdırılması, birgə elmi layihələrin həyata keçirilməsidir.

Член-корреспондент НАНА Панах Мурадов был в научной командировке в России
Заместитель директора Института микробиологии НАНА, член-корреспондент НАНА Панах Мурадов 4-5 декабря 2014 года по приглашению Министерства образования Московской области был в научной командировке в России.
В международной конференции «Актуальные проблемы биологической и химической экологии» ученый выступил с докладом «Биотехнологический потенциал грибков, распространенных в различных территориях Азербайджана».
Отметим, что целью двухдневного мероприятия, в котором приняли участие ученые и специалисты из разных стран, было исследование современного состояния актуальных проблем биологической и химической экологии, а также совместная реализация научных проектов.