AMEA Mikrobiologiya İnstitutunun direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradov 4-5 dekabr 2014-cü il tarixlərində Moskva Vilayət Təhsil Nazirliyinin dəvəti ilə Rusiyada elmi ezamiyyətdə olub.
“Bioloji və kimyəvi ekologiyanın aktual problemləri” adlı beynəlxalq konfransda ölkəmizi təmsil edən alim “Azərbaycanın müxtəlif ərazilərində yayılmış göbələklərin biotexnoloji potensialı” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Məruzə ətrafında müzakirələr aparılıb, suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, 2 gün davam edən tədbirdə dünyanın müxtəlif ölkələrinin alim və mütəxəsisləri iştirak ediblər. Məqsəd bioloji və kimyəvi ekologiyanın aktual problemlərinin müasir vəziyyətinin araşdırılması, birgə elmi layihələrin həyata keçirilməsidir.

Corresponding member of ANAS Panah Muradov was on trip to Russia
Deputy Director of the Institute of Microbiology of ANAS corresponding member of ANAS Panah Muradov was on a trip to Russia by invitation of Ministry of Education of the Moscow Province, December 4-5, 2014.
Scientist represented Azerbaijan in the international conference entitled “Urgent challenges of biological and chemical biology” with lecture on “Biotechnological capacity of fungi spread in different territories of Azerbaijan”.
Note that, 2 day of conference brought together scientist and specialists of world’s various countries. The purpose is to investigate modern state of urgent challenges of biological and chemical biology, and to implement joint scientific projects.