Məhəmməd Əmin Rəsulzadənin 130 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
2014-cü ilin yanvar ayında Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin banilərindən biri, Azərbaycan Milli Şurasının sədri Məhəmməd Əmin Rəsulzadənin anadan olmasının 130 illiyi tamam olur.
Xalqımızın müstəqillik idealının gerçəkləşdirilməsində, Azərbaycanın tarixi dövlətçilik ənənələri zəminində milli dövlət quruluşunun dirçəldilməsində, milli istiqlal ideyalarının geniş yayılmasında böyük xidmətlər göstərmiş və siyasi publisistikası ilə ədəbi-ictimai fikir tariximizə layiqli töhfələr vermiş görkəmli ictimai-siyasi xadim Məhəmməd Əmin Rəsulzadənin 130 illik yubileyinin keçirilməsini təmin etmək məqsədilə, Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
1. Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi və digər aidiyyəti qurumlarla birlikdə Məhəmməd Əmin Rəsulzadənin 130 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirlər planını hazırlayıb həyata keçirsin.

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on the 130th anniversary of Muhammed Amin Rasulzadeh
In January 2014, one of the founders of Azerbaijan Democratic Republic the Chairman of the National Council, Muhammad Amin Rasulzadeh is 130th anniversary.
In order to ensure holding 130th anniversary of Muhammad Amin Rasulzadeh who contributed to the literary and social history of ideas and well-known public figure, guiding by item 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan clause 32, I decree hereby:
1. The Ministry of Culture and Tourism of Azerbaijan Republic, Azerbaijan National Academy of Sciences, Ministry of Education and other relevant bodies to prepare and implement Action plan of the 130-year anniversary of Muhammad Amin Rasulzadeh.
2. The Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan to resolve issues arising out of this Order.