AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşı “Ən yaxşı vətənpərvər tədqiqatçı alim” medalı ilə təltif olunub
AMEA Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Beynəlxalq əlaqələr və komporativistika şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə elmlər doktoru Şəfəq Əlibəyli “Avropa Nəşr Mətbu Evi” mükafat komissiyasının qərarı ilə “Ən yaxşı vətənpərvər tədqiqatçı alim” Qızıl medalı ilə təltif olunub.
Dekabrın 24-də Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində “Avropa Nəşr Mətbu Evi”nin direktoru və mükafat komissiyasının sədri Şöhrət Səlimbəyli alimə Qızıl medal və diplomu təqdim edib.
Ş.Əlibəyli bu mükafata milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunması, cəmiyyətdəki fəal ziyalı mövqeyi, uğurlu elmi-tədqiqatları, gənclərə vətənpərvərlik hisslərinin aşılanması və ölkədə filologiya elminin inkişafına göstərdiyi xidmətlərinə görə layiq görülüb.

Employee of the National Museum of Azerbaijan Literature has been awarded the Medal “The best patriotic researcher”
Head of Department of International Relations and Comparative Linguistics of National Museum of Azerbaijan Literature named after Nizami Ganjavi of the National Museum of Azerbaijan Literature, Dr. in Philology Shafag Alibeyli has been awarded the Gold Medal “The best patriotic researcher” by the decision of “European Publishing Press House”.
On December 24, director of “European Publishing Press House” and chairman of the awards committee Shohrat Salimbayli presented the medal and diploma to the scientist at National Museum of Azerbaijan Literature.
Sh.Alibeyli deserved the prize for protecting national and moral values, active intelligent approach in the society and contribution to the development of philology science.