AMEA Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşı “Ən yaxşı vətənpərvər tədqiqatçı alim” medalı ilə təltif olunub
AMEA Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin Beynəlxalq əlaqələr və komporativistika şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə elmlər doktoru Şəfəq Əlibəyli “Avropa Nəşr Mətbu Evi” mükafat komissiyasının qərarı ilə “Ən yaxşı vətənpərvər tədqiqatçı alim” Qızıl medalı ilə təltif olunub.
Dekabrın 24-də Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində “Avropa Nəşr Mətbu Evi”nin direktoru və mükafat komissiyasının sədri Şöhrət Səlimbəyli alimə Qızıl medal və diplomu təqdim edib.
Ş.Əlibəyli bu mükafata milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunması, cəmiyyətdəki fəal ziyalı mövqeyi, uğurlu elmi-tədqiqatları, gənclərə vətənpərvərlik hisslərinin aşılanması və ölkədə filologiya elminin inkişafına göstərdiyi xidmətlərinə görə layiq görülüb.

Сотрудник Национального музея азербайджанской литературы НАНА награжден медалью «Лучший ученый-исследователь, патриот»
Зав.отделом международных связей и корпоративистики Национального музея азербайджанской литературы НАНА, доктор филологических наук Шафаг Алибейли решением наградной комиссии “Издательства Европейского Дома” была награждена золотой медалью «Лучший ученый-исследователь, патриот».
24 декабря 2014 года в Национальном музее азербайджанской литературы НАНА директор и председатель наградной комиссии “Издательства Европейского Дома” Шохрат Салимбейли вручил ученому золотой медаль и диплом.
Ш.Алибейли удостоена этой награды за вклад в развитие филологической науки в стране, охрану наших национально-духовных ценностей, успешные научно-исследовательские работы, воспитание гражданско-патриотических чувств у молодежи.