Gənc alimin məqaləsi İspaniyada çapdan çıxıb
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun əməkdaşı Orxan İsayevin həmmüəllifi olduğu məqalə İspaniyanın Barselona Universitetinin nüfuzlu “Dialektologiya” jurnalında işıq üzü görüb.
Məqalədə Azərbaycanın görkəmli alimi Məmmədağa Şirəliyevin elmi fəaliyyəti işıqlandırılıb, dialektologiyaya aid əsərləri beynəlxalq elmi ictimaiyyətə təqdim edilib. Sözügedən məqalə jurnalın 26-cı nömrəsində, “İlk dialektoloqlar” rubrikası çərçivəsində dərc olunub. Məqalənin digər həmmüəllifi dilçi alim, Doğu Akdeniz Universitetinin professoru Vüqar Sultanzadədir.
Qeyd edək ki, “Dialektologiya” jurnalı ildə 2 dəfə olmaqla ingilis və ispan dillərində elektron variantda işıq üzü görür və mütəmadi şəkildə dünyanın tanınmış alimlərinin, dialektoloqlarının müxtəlif məqalələri, elmi nəzəriyyələri oxuculara təqdim olunur.

The article co-authored by Orkhan Isayev, an employee of the Institute of Literature named after Nizami Ganjavi of ANAS, was published in the prestigious journal "Dialectology" of the University of Barcelona, Spain.
The article covers the scientific activity of prominent Azerbaijani scientist Mammadaga Shiraliyev, and his works on dialectology were presented to the international scientific community. The article was published in the 26th issue of the magazine under the heading "The first dialectologists." Another co-author of the article is linguist, professor of Eastern Mediterranean University Vugar Sultanzade.
It should be noted that the journal "Dialectology" is published twice a year in English and Spanish in electronic form, and various articles and scientific theories of world-renowned scientists and dialectologists are regularly presented to readers.