Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin (NRYTN) dəstəyi və Tətbiqi Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutunun (BDU) təşkilatçılığı ilə 26-28 avqust 2020-ci il tarixlərində Bakıda keçirilən VII “Sənaye tətbiqli idarəetmə və optimallaşdırma” (COIA-2020) beynəlxalq konfransının əsərləri (Volume 1, Volume 2) “Clarivate Analytics”in (keçmiş “Thomson Reuters” agentliyinin) səhifəsində yerləşdirilib.
Sözügedən əsərlərin baş redaktorları akademik Fikrət Əliyev və ABŞ-ın İllinoys Universitetinin professoru Tamer Başardır.
II cilddən ibarət topluya 256 məqalə daxil edilib. Həmin məqalələrin 145-i Azərbaycan alimlərinə, o cümlədən 85-i Bakı Dövlət Universitetinin, 30-u isə Tətbiqi Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutunun alimlərinə məxsusdur.
Qeyd edək ki, 2020-2021-ci ildə “Clarivate Analytics”in “Web of Science” platformasında çap olunan məqalələrin sayına görə Azərbaycan Gürcüstan (1004 məqalə) və Ermənistanı (1282 məqalə) üstələyərək, 1809 məqalə sayı ilə Qafqaz ölkələri arasında birinci yerdədir.

Proceedings of the 7th International Conference on "Control and Optimization with Industrial Applications" (COIA-2020) held in Baku on August 26-28, 2020 with the support of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan and organized by the Research Institute of Applied Mathematics (Volume 1, Volume 2) posted on the page of “Clarivate Analytics” (formerly Thomson Reuters).
The editors-in-chief of these works are academician Fikret Aliev and professor of the University of Illinois Tamer Bashar.
The collection of the second volume includes 256 articles. 145 of these articles belong to Azerbaijani scientists, including 85 to Baku State University and 30 to the Scientific Research Institute of Applied Mathematics.
It should be noted that in terms of the number of articles published on the “Web of Science” platform of “Clarivate Analytics” in 2020-2021, Azerbaijan ranks first among the Caucasus countries with 1,809 articles, surpassing Georgia (1,004 articles) and Armenia (1,282 articles).