Fiziologiya İnstitutu beynəlxalq əlaqələrini genişləndirir
AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun ümumi işlər üzrə direktor müavini Könül İbrahimova Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində ezamiyyətdə olub.
Avtonom qeyri-kommersiya təşkilatı olan “Herontologiya” Elmi-tədqiqat Tibbi Mərkəzinə səfər zamanı Fiziologiya İnstitutu ilə bu müəssisə arasında elmi-praktiki əlaqələrin daha da genişləndirilməsi, herontologiya və immunofiziologiya sahələrində birgə tədqiqat planlarının hazırlanması məsələləri müzakirə olunub. Qeyd edək ki, “Herontologiya” Elmi-tədqiqat Tibbi Mərkəzi ilə Fiziologiya İnstitutu arasında hələ 2017-ci ildən qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.
Səfərin sonunda Mərkəzin rəhbərliyi tərəfindən Fiziologiya İnstitutuna professorlar Andrey İlnitskiy və Kirill Proşayevin müəllifi olduğu “Продолжение будет: книга о возрасте” (“Davamı olacaq: yaş haqqında kitab”) kitabı hədiyyə edilib.

The Institute of Physiology is expanding its international relations
Deputy Director for General Affairs of the Institute of Physiology named after academician Abdulla Garayev of ANAS Konul Ibrahimova was on a business trip to Moscow, Russian Federation.
During the visit to the Research Center of "Gerontology", an autonomous non-profit organization, the issues of further expansion of scientific-practical relations between the Institute of Physiology and this institution, development of joint research plans in the fields of gerontology and immunophysiology were discussed.
It should be noted that the Research Center of "Gerontology" and the Institute of Physiology have signed an agreement on mutual cooperation since 2017.