Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının videokonfrans formatında qeyri-formal Zirvə görüşündə çıxışı, həmçinin C.Ə.Əliyevin 1-ci dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında ölkə başçısının Sərəncamı yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində Nazirlər Kabinetinin “Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının yaradılması haqqında” Qərarında dəyişiklik, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Nizami Gəncəvi: mütəfəkkirin irsi dünya mədəniyyəti və milli özünüdərk kontekstində” kitabının təqdimatı, Aşıq Ələsgərin 200 illik yubileyinə həsr olunan konfrans, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında mart soyqırımına dair keçirilən silsilə tədbirlər, Ədəbiyyat İnstitutunun Uşaq ədəbiyyatı şöbəsinin müdiri, dosent Elnarə Akimova ilə müsahibə və s. məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Bundan əlavə, “Azərbaycan onkologiya elminin korifeyi”, “31 mart soyqırımı - Azərbaycanlıların qanlı tarixi”, “Nizami Gəncəvi və elm”, “Qarabağda nələr gördüm?” sərlövhəli məqalələr, yeni nəşrlər, elmi yeniliklər və digər xəbərlərlə də tanış ola bilərsiniz.

The front page of the newspaper features President Ilham Aliyev's speech at the informal summit of the Cooperation Council of Turkic Speaking States in a video conference format, as well as the President's order to award J.A.Aliyev with the 1st degree "For Service to the Fatherland" order.
In the next pages of the publication, changes in the Resolution of the Cabinet of Ministers "On the establishment of the Coordinating Council for Scientific Research of the Republic of Azerbaijan", presentation of the book "Nizami Ganjavi: the legacy of the thinker in the context of world culture and national self-awareness" by ANAS President, academician Ramiz Mehdiyev , A series of events on the March genocide in scientific institutions and organizations of ANAS, an interview with the head of the Department of Children's Literature of the Institute of Literature, associate professor Elnara Akimova, etc. information is provided to readers.
In addition, "Coryphaeus of Azerbaijani oncology", "March 31 genocide - the bloody history of Azerbaijanis", "Nizami Ganjavi and science", you can also read articles, new publications, scientific innovations and other news.