Neft və Qaz İnstitutunun əməkdaşları Hərbi Qənimətlər Parkını ziyarət ediblər
AMEA-nın Neft və Qaz İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, professor Vaqif Qurbanov, ümumi işlər üzrə direktor müavini Ehtibar Əliyev və müəssisənin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri Hərbi Qənimətlər Parkını ziyarət ediblər.
Gənc alimlər 44 günlük Vətən müharibəsində düşməndən qənimət götürülən bir çox hərbi texnika və sursatlarla yaxından tanış olublar.
Qeyd edək ki, Hərbi Qənimətlər Parkı ölkəmizin ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda 27 sentyabr - 10 noyabr 2020-ci il tarixlərində 44 gün davam edən Vətən müharibəsi zamanı müzəffər Azərbaycan ordusunun işğalçı Ermənistanı döyüş meydanında məğlub etməsi nəticəsində düşməndən ələ keçirdiyi hərbi qənimətlərin bir qisminin və Ermənistan ordusu tərəfindən qurulmuş müdafiə sədlərinin nümayiş olunması məqsədini daşıyır.
Hərbi Qənimətlər Parkında 300-dən çox eksponat, o cümlədən 150-dək ağır texnika, tanklar, döyüş maşınları, artilleriya qurğuları, zenit-raket kompleksləri, atıcı silahlar, hərbi nəqliyyat sərgilənir. Hərbi Qənimətlər Parkı dövlətimizin gücünün, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin qüdrətinin, tarixi qələbəmizin dünyaya sübutudur.

Employees of the Oil and Gas Institute visited the Military Trophy Park
Deputy Director of the Institute of Oil and Gas of ANAS, Doctor of Science in geology and mineralogy, prof. Vagif Gurbanov, Deputy Director for Scientific Affairs Ehtibar Aliyev and members of the Council of Young Scientists and Specialists visited the Military Trophy Park.
The young scientists got acquainted with many military equipment and ammunition taken from the enemy during the 44-day war.
It should be noted that more than 300 exhibits, including about 150 heavy equipment, tanks, combat vehicles, artillery, anti-aircraft missile systems, small arms, military transport are exhibited in the Military Loot Park. The Military Trophy Park is a proof of the strength of our state, the strength of the Azerbaijani Armed Forces, our historic victory to the world.