Nərgiz Qəhrəmanova AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr və elmin populyarlaşdırılması idarəsinin Elektron informasiya şöbəsinin rəis müavini vəzifəsinə təyin edilib. Bu haqda qərar AMEA Rəyasət Heyətinin 4 mart 2015-ci il tarixli iclasında qəbul olunub.
Qeyd edək ki, 6 ildən çoxdur AMEA-nın www.science.az veb-portalının istismarı ilə məşğul olan N.Qəhrəmanovanın akademiyanın və bütövlükdə respublikanın elmi-ictimai həyatında baş verən yeniliklər - müxtəlif seminar, elmi və elmi-texniki konfranslar, yubileylər, nəşrlər, görüşlər və s. haqqında məlumatların əldə edilərək operativ işıqlandırılmasında böyük rolu olmuşdur. Bir çox respublika və beynəlxalq səviyyəli müxtəlif tədbirlərdə iştirak etmiş, sertifikatlarla təltif olunmuşdur.

Наргиз Гахраманова назначена на должность заместителя руководителя Отдела электронной информации
Наргиз Гахраманова назначена на должность заместителя руководителя Отдела электронной информации Управления по связям с общественностью и популяризации науки аппарата Президиума НАНА. Решение об этом было принято в ходе прошедшего 4 марта заседания Президиума НАНА.
Отметим, что Н.Гахраманова, которая уже больше 6 лет работает журналистом сайта www.science.az, имеет большие заслуги в оперативном и объективном освещении событий, происходящих в жизни Академии, в целом в научно-общественной жизни республики (различные семинары, научные и научно-технические конференции, юбилеи, встречи, публикации и т.д.). Приняла участие в ряде республиканских и международных мероприятий, была награждена сертификатами.