AMEA Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun Estetika şöbəsinin müdiri, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru Adil Əsədov 4-6 iyun 2015-ci il tarixlərində Amerika Birləşmiş Ştatlarında elmi ezamiyyətdə olub.
Azərbaycanlı alim səfər çərçivəsində ABŞ-ın Harvard Universitetinin Elm Mərkəzində Dünya Fenomenologiya İnstitutu tərəfindən keçirilmiş “İnsan, Qeyri-insan və Postinsan: obyektin fenomenologiyası və Kosmosda insan mövqeyi” (“Human/ Non-Human and Posthuman: Phenomenology of The Object and The Human Positioning in The Cosmos) beynəlxalq konfransında çıxış edib.

Заведующий Отделом эстетики Института философии и права НАНА, доктор философских наук Адиль Асадов 4-6 июня 2015 года был в научной командировке в Соединенных Штатах Америки.
Азербайджанский ученый принял участие в международной конференции «Человек, нечеловек и постчеловек: феноменология объекта и позиция человека в космосе» (“Human/ Non-Human and Posthuman: Phenomenology of The Object and The Human Positioning in The Cosmos), организованной Институтом мировой феноменологии в Научном центре Гарвардского университета США.