Aqrar elmləri doktoru Əlövsət Quliyev Qazaxıstan Respublikasında elmi ezamiyyətdədir
AMEA Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən, aqrar elmləri doktoru Əlövsət Quliyev Qazaxıstanın Almatı şəhərində elmi ezamiyyətdədir.
Sentyabrın 12-dək davam edəcək səfərdə məqsəd “Torpaqşünaslığın və aqrokimyanın müasir vəziyyəti, problemləri və həlli yolları” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi konfransda iştirak etməkdir.
Tədbirdə Ə.Quliyev "SSRİ süqutundan sonrakı dövr ərzində Azərbaycanda torpaqların  ekomeliorativ vəziyyətinin dəyişməsi  və onların tənzimlənməzi yolları" mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Qeyd edək ki, beynəlxalq tədbir U.U.Uspanov adına Qazaxıstan Elmi-tədqiqat Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun 70 illik yubileyinə həsr olunub.

Doctor of Agricultural Sciences Alovsat Guliyev is going on in a scientific trip in Kazakhstan
Acting Director of ANAS Institute of Soil Science and Agricultural Chemistry, Doctor of Agricultural Sciences Alovsat Guliyev is a scientific trip in Almaty, Kazakhstan.
Aim of the visit, which will last till September 12 is to participate in the international conference on "Modern state of Soil Science and Agricultural Chemistry, problems and solutions."
Note that, the international event dedicated to the 70th anniversary of Kazakh Research Institute of Soil Science and Agricultural Chemistry named U.U.Uspanova.