Aqrar elmləri doktoru Əlövsət Quliyev Qazaxıstan Respublikasında elmi ezamiyyətdədir
AMEA Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən, aqrar elmləri doktoru Əlövsət Quliyev Qazaxıstanın Almatı şəhərində elmi ezamiyyətdədir.
Sentyabrın 12-dək davam edəcək səfərdə məqsəd “Torpaqşünaslığın və aqrokimyanın müasir vəziyyəti, problemləri və həlli yolları” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi konfransda iştirak etməkdir.
Tədbirdə Ə.Quliyev "SSRİ süqutundan sonrakı dövr ərzində Azərbaycanda torpaqların  ekomeliorativ vəziyyətinin dəyişməsi  və onların tənzimlənməzi yolları" mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Qeyd edək ki, beynəlxalq tədbir U.U.Uspanov adına Qazaxıstan Elmi-tədqiqat Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun 70 illik yubileyinə həsr olunub.

Доктор аграрных наук Аловсат Гулиев находится  в научной командировке в Республике Казахстан
Исполняющий обязанности директора Института почвоведения и агрохимии НАНА, доктор аграрных наук Аловсат Гулиев находится в научной командировке в городе Алматы Казахстана.
Целью визита, который продлится до 12 сентября, является участие в международной научной конференции на тему «Современное состояние почвоведения и агрохимии, проблемы и пути их решения».
Отметим, что международное мероприятие посвящено 70-летию Казахского научно-исследовательского института почвоведения и агрохимии имени У.У.Успанова.