Mərkəzi Elmi Kitabxana IV Bakı Beynəlxalq kitab sərgi-yarmarkasında iştirak edir
Xəbər verdiyimiz kimi, AR Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Bakı İdman Sarayında IV Bakı Beynəlxalq kitab sərgi-yarmarkası keçirilir. AMEA Mərkəzi Elmi Kitabxanası (MEK) sərgi-yarmarkada Azərbaycan elmi, tarixi, ədəbiyyatı və mədəniyyətinə dair zəngin informasiyaları əks etdirən Azərbaycan, rus və ingilis dillərində işıq üzü görən nəşrləri ilə təmsil olunur.
MEK-in stendini həm ölkə vətəndaşları, həm də xarici qonaqlar ziyarət edir, kitablar və digər tanıtım nəşrləri ilə yaxından tanış olurlar. Pavilyon ziyarətçilər tərəfindən maraqla qarşılanır.
Sərgi çərçivəsində kitab təqdimatları, imza saatları, yerli və xarici naşirlərin toplantıları, Azərbaycan Milli Kitabxanası ilə bir sıra xarici ölkə kitabxanaları arasında əməkdaşlıq sazişinin imzalanması, musiqili təqdimatlar, ALISA proqramının nümayişi nəzərdə tutulub.
Sərgi cəmiyyətdə mütaliənin təbliği, kitabxanalara ictimai marağın artırılması, yerli və xarici nəşriyyatlar arasında sıx əlaqələrin qurulması, yeni imzaların və müəlliflərin tanınması, mövcud sahədə gedən proseslərin öyrənilməsi baxımından geniş imkanlar açır.

Central Scientific Library takes part in the 4th Baku International Book Exhibition-Fair
As we reported, Sports Palace in Baku with the support of Ministry of Culture and Tourism of Azerbaijan holds the 4th Baku International Book Exhibition-Fair. Central Scientific Library of ANAS represented at the fair with ​​scholarly works, reflecting valuable information about science, history, literature and culture of Azerbaijan published in Azerbaijani, Russian and English languages.
Stand of CSL is of great interest not only to citizens but also foreign visitors.
The exhibition provides presentations of books, signed an agreement on cooperation between the Azerbaijan National Library and the libraries of some foreign countries, musical performances, and a presentation program of ALISA.
The exhibition opens up wide possibilities in terms of promoting reading in society, increasing public interest in libraries, establishing closer links between domestic and foreign publishing houses, etc.