Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdlərinin verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
05.11.2015 19:55
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq və “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 11 iyun tarixli 715 nömrəli Fərmanına uyğun olaraq qərara alıram:
1. Azərbaycan elminin inkişafında xidmətlərinə görə aşağıdakı şəxslərə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdü verilsin:

Guiding by 32 clause of 109 item of the Constitution of the Republic of Azerbaijan in accordance with the presidential decree "On establishment of a personal scholarship of the President of the Republic of Azerbaijan" dated June 11, 2002 # 715, hereby I decree:
1. To provide following persons personal scholarship of the President of the Azerbaijan Republic for merits in development of the Azerbaijan science:
Emil Huseynov Kamilovich
Rauf Veli oglu Huseynov
Rafig Yunisali oglu Gasimov
Makhmudov Hikmet Ismayil oglu
Musa Ismail oglu Rustamov
Zulfugar oglu Rzayev Bayram
Mustafa Sattar oglu Salahov
Velikhanova Farida Ali Agha gizi
2. The Cabinet of the Ministers of the Republic of Azerbaijan to resolve the issues stemming from the present Order.