Ordubad rayonunda qərbi azərbaycanlılarla görüş keçirilib
Naxçıvanda keçirilən “Qərbi Azərbaycana qayıdış” festival-konqresi çərçivəsində Ordubad rayonunda qərbi azərbaycanlılarla görüş olub.
Görüşdə Naxçıvan Dövlət Universitetinin rektoru, dosent Elbrus İsayev, AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, Ordubad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Rəcəb Rəhimli, Qərbi Azərbaycan İcmasının rəhbəri Əziz Ələkbərli və digər dövlət rəsmiləri, deputatlar, elm adamları, qərbi azərbaycanlılar, ictimaiyyət, media nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüş iştirakçıları Naxçıvanı ölkənin digər əraziləri ilə birləşdirən Zəngəzur dəhlizinin əsas nöqtələrindən sayılan Ordubad rayonunun Kotam kəndi ərazisində və Salamməlik stansiyasında olub, dəhliz boyu irəli rəmzi addımlar atıb, xatirə şəkli çəkdiriblər. Səmimi söhbət zamanı ölkə Prezidentinin Qərbi Azərbaycana qayıdış konsepsiyasına dair fikirlər səsləndirilib, festival-konqresin əhəmiyyətindən danışılıb.

В рамках фестиваля-конгресса «Возвращение в Западный Азербайджан», который состоялся в Нахчыване, в Ордубадском районе прошла встреча с представителями Западного Азербайджана.
На встрече приняли участие ректор Нахчыванского государственного университета доцент Эльбрус Исаев, президент НАНА академик Иса Габиббейли, глава Исполнительной власти Ордубадского района Раджаб Рагимли, председатель правления Общины Западного Азербайджана Азиз Алекперли и другие официальные лица государства, депутаты Милли Меджлиса, ученые, представители общественности и СМИ.
Участники встречи побывали на территории села Котам Ордубадского района, которое считается одним из основных пунктов Зангезурского коридора, объединяющего Нахчыван с остальной территорией страны, а также посетили станцию Саламмелик, сделали символические шаги в сторону коридора и сфотографировались на память. В ходе беседы прозвучали предложения, связанные с Концепцией возвращения в Западный Азербайджан, и говорилось о значении фестиваля-конгресса.