Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli Akademiya şəhərciyi ərazisində salınmış Nadir ağaclar parkına növbəti dəfə baxış keçirib.
Akademik İsa Həbibbəyli Nadir ağaclar parkında ölkəmizin iqlim şəraitinə uyğun əkilmiş ağac və kol bitkilərinə mütəmadi aqrotexniki qulluğun göstərilməsi ilə bağlı tapşırıqlarını verib.
Qeyd edək ki, “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində salınmış Nadir ağaclar parkının yaradılmasında məqsəd ölkəmizdə ekologiyanın qorunması, təbiətə qayğı hissinin təbliği və ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasıdır.
2024-cü ilin Azərbaycan Respublikasında “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi ilə əlaqədar AMEA-da silsilə tədbirlər, konfranslar, maarifləndirmə işləri, ağacəkmə aksiyaları həyata keçirilir və atılan addımların ilboyu davam etdirilməsi nəzərdə tutulub.

The President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Academician Isa Habibbeyli, has again checked the Rare Trees Park located within the Academy campus.
Academician Isa Habibbeyli has given instructions regarding the regular agro-technical care of the trees and shrubs planted in the Rare Trees Park, which are suited to the climate conditions of our country.
It should be noted that the Rare Trees Park, laid out within a “Year of Heydar Aliyev,” aims to promote environmental protection, foster a sense of care for nature, and improve the surrounding environment in the country.
In connection with the declaration of 2024 as the “Green World Solidarity Year” in Azerbaijan Republic, a series of events, conferences, educational activities, and tree-planting campaigns are being organized at the Azerbaijan National Academy of Sciences, with plans to continue these efforts throughout the year.