Noyabrın 1-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Qafqazşünaslıq İnstitutu və Türkiyə Respublikasının Qafqaz Universiteti (Kafkas Üniversitesi) arasında əməkdaşlıq haqqında razılaşma protokolu imzalanıb.
Razılaşma protokolunu Qafqazşünaslıq İnstitutunun direktor vəzifəsini icra edən siyasi elmlər doktoru, dosent Ramilə Dadaşova və Qafqaz Universitetinin beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin Qafqaz və Orta Asiya Araşdırmalar Mərkəzinin müdiri professor Hacəli Nəcəfoğlu imzalayıblar.
Razılaşma protokolunun imzalanmasında məqsəd tərəflərin qarşılıqlı elm, təhsil, mədəniyyət və incəsənət sahələrində ortaq layihələrini, elmi araşdırmaları və nəşrləri, elmi kadrların mübadiləsini həyata keçirmək, elmi konfranslar və elmi ekskursiyalar təşkil etmək, hər iki qurumun müffaviq şəkildə fəaliyyətini təqdim etməkdir.

An agreement protocol on cooperation was signed between the Institute of Caucasus Studies of the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Kafkas University of Türkiye on November 1.
The agreement protocol was signed by Doctor of political sciences, docent and acting director of the Institute of Caucasus Studies Ramila Dadashova and Professor Hajali Najafoghlu, head of the Center for Caucasus and Central Asian Studies of the International Relations Department of the Kafkas University.
The purpose of signing the cooperation protocol is to implement joint projects, scientific research, and publications in the fields of science, education, culture, and art, to carry out the exchange of scientific personnel, to organize scientific conferences and excursions, and to present the activities of both institutions accordingly.