AMEA Zəfər Gününə həsr edilmiş futbol turnirində təmsil olunur
Noyabrın 2-də Yasamal rayon İcra Hakimiyyətinin, Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatının və Yasamal rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Dövlət Universitetinin futbol meydançasında 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş mini futbol idman yarışının açılış mərasimi baş tutub.
Açılış mərasimində YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev, Milli Məclisin deputatı Göydəniz Qəhrəmanov, Bakı Dövlət Universitetinin rektor köməkçisi Hüseyn Hüseynli, YAP Gənclər Birliyinin üzvü İlqar Quliyev, AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının sədri siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Sənan Həsənov, AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının direktoru dosent Hüseyn Hüseynov, AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri kimya üzrə fəlsəfə doktoru Elmir Babayev, AMEA-nın YAP ərazi partiya təşkilatlarının və həmkarlar təşkilatlarının sədrləri iştirak ediblər.
Açılış mərasimində çıxış edən YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev keçirilən idman yarışının mahiyyəti və məqsədi haqqında məlumat verib. Qeyd olunub ki, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında 44 günlük Vətən müharibəsində rəşadətli Azərbaycan ordusu doğma Qarabağımızı düşmən tapdağından azad etdi. Vurğulayıb ki, bu tarixi Zəfər və ərazi bütövlüyümüzün təmin olunması Ümummilli Lider Heydər Əliyevin müəyyən etdiyi və cənab Prezident İlham Əliyevin müasir dövrün çağırışları işığında təkmilləşdirərək inamla həyata keçirdiyi milli dövlətçilik strategiyamızın ən böyük təntənəsidir. Bundan əlavə, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 2023-cü ilin 19-20 sentyabr tarixlərindəki lokal xarakterli anti-terror tədbirləri və həmin ilin 15 oktyabr tarixində isə Xankəndi, Xocalı, Xocavənd, Ağdərə şəhərlərində, Əsgəran qəsəbəsində üçrəngli bayrağımızın dalğalandırılması tarixi Zəfərlərimizin zirvəsi oldu.
Bəxtiyar Nəbiyev çıxışının sonunda yarışda iştirak edən komandalara uğurlar arzu edib.
Mərasimdə, həmçinin Milli Məclisin deputatı Göydəniz Qəhrəmanov, AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının sədri Sənan Həsənov və YAP Gənclər Birliyinin üzvü İlqar Quliyev çıxış edərək Ali Baş Komandının liderliyində Vətən müharibəsində qazanılan tarixi Qələbənin önəmindən danışıb, Prezident İlham Əliyevin adının Azərbaycan tarixinə qızıl hərflərlə yazıldığını söyləyiblər. Çıxışların sonunda komandalara müvəffəqiyyətlər arzulanıb.
Açılış mərasimindən sonra Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin komandaları arasında oyun baş tutub. Oyunda Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası 6-0 hesabı ilə qalib gəlib.

ANAS is represented in the football tournament dedicated to Victory Day
The opening ceremony of a sport competition on mini-football, dedicated to 8 November-Victory Day was held at the football field of Baku State University on November 2. The event was jointly organized by the Yasamal district Executive Power, New Azerbaijan Party (NAP) Yasamal district organization, and the Yasamal district Youth and Sports Department.
The opening ceremony was attended by Bakhtiyar Nabiyev, chairman of NAP Yasamal district organization, Goydaniz Gahramanov, member of Milli Majlis, Huseyn Huseynli, assistant to the rector of Baku State University, Ilgar Guliyev, member of the NAP Youth Union, Senan Hasanov, PhD in political sciences, chairman of the Free Trade Union of ANAS, Huseyn Huseynov, associate professor, director of the Central Scientific Library of ANAS, Elmir Babayev, PhD in chemistry, chairman of Council of Young Scientists and Specialists of ANAS as well as the chairmen of NAP territorial party organizations and trade unions of ANAS.
In his speech at the opening ceremony, Bakhtiyar Nabiyev, chairman of NAP Yasamal district organization provided information about the purpose and significance of the sport contest. He underlined that, under the leadership of the victorious Commander-in-Chief, Ilham Aliyev, the Azerbaijani army liberated our native Garabagh from enemy occupation during the 44-day Patriotic War. The local counter-terrorism measures conducted on September 19-20, 2023, under the leadership of the Commander-in-Chief Ilham Aliyev, and the raising of our tricolor flag on October 15, 2023, in Khankendi, Khojaly, Khojavand, Aghdara and Asgaran, was the peak of our historic victories.
At the end of his speech, Bakhtiyar Nabiyev wished success to the teams participating in the tournament.
Goydaniz Gahramanov, member of Milli Majlis, Senan Hasanov, chairman of the Free Trade Union of ANAS and Ilgar Guliyev, member of the NAP Youth Union, also made speeches at the ceremony, highlighting the significance of the historic victory achieved in the Patriotic War under the leadership of the Commander-in-Chief. They mentioned that President Ilham Aliyev’s name is inscribed in golden letters in the history of Azerbaijan. At the end of the speeches, they wished success to the teams.
After the opening ceremony, a match took place between the teams of the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Azerbaijan University of Architecture and Construction. The team from the Azerbaijan National Academy of Sciences won the game with a score of 6-0.