AMEA-nın futbol komandası Zəfər Gününə həsr edilmiş turnirdə finala yüksəlib
Yasamal rayon İcra Hakimiyyətinin, Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatının və Yasamal rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş mini futbol idman yarışının növbəti oyunları keçirilib.
Bakı Dövlət Universitetinin futbol meydançasında baş tutan oyunlarda Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə Bakı Biznes Universiteti qarşılaşıb. Görüş 4-2 hesabı ilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının futbol komandasının xeyrinə başa çatıb.
Bakı Dövlət Universiteti ilə Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) arasında keçirilən oyunun qalibi isə 2-1 hesabı ilə AzTU olub.
Mini futbol idman yarışının final mərhələsi noyabrın 7-də baş tutacaq. Finalda Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə Azərbaycan Texniki Universitetinin komandaları qarşılaşacaq.

Футбольная команда НАНА дошла до финала турнира, посвященного Дню Победы
Состоялись очередные игры чемпионата по мини-футболу, посвященного 8 Ноября – Дню Победы. Чемпионат проходит при совместной организации Исполнительной власти Ясамальского района, Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан» и Управления молодёжи и спорта Ясамальского района.
Во время игры на футбольной площадке Бакинского государственного университета встретились команды Национальной академии наук Азербайджана и Бакинского университета бизнеса. Команда Национальной академии наук Азербайджана одержала победу со счётом 4-2.
В ходе следующей игры между командами Бакинского государственного университета и Азербайджанского технического университета (АзТУ) победу со счетом 2-1 одержала команда АзТУ.
Финальная игра чемпионата по мини-футболу состоится 7-го ноября. В финале встретятся команды Национальной академии наук Азербайджана и Азербайджанского технического университета.