Azərbaycan əsgərinə elmin dəstəyi
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli 15 iyun 2025-ci il tarixdə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Şərur rayonunda N saylı hərbi hissənin əsgər və zabit heyəti ilə görüşüb.
Şəxsi heyət qarşısında çıxış edən AMEA prezidenti Milli Qurtuluş Günü münasibətilə əsgər və zabitləri təbrik edib, Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin adı və mübarizəsi ilə bağlı olan bu əlamətdar tarixi günün siyasi-tarixi mahiyyəti və əhəmiyyətindən söz açıb.
Görüşdə ölkəmizdə Milli Qurtuluşdan ərazi bütövlüyünə və dövlət suverenliyinə qədər keçilən məsuliyyətli yolun şərəfli salnaməsinin əlamətdar hadisələri barədə əsgərlərə məlumat verilib.
Akademik İsa Həbibbəyli əsgərlərə Aşıq Ələsgərin, Cəlil Məmmədquluzadənin və Qurban Səidin kitablarını hədiyyə edib, ərzaq yardımı kimi əsgər sovqatı verib.

15-го июня 2025 года президент НАНА академик Иса Габиббейли встретился с солдатами и офицерским составом N-ской воинской части в Шарурском районе Нахчыванской Автономной Республики.
Выступая перед личным составом, президент НАНА поздравил военнослужащих с Днём национального спасения, рассказал об историко-политической сути и значимости этого знаменательного дня, связанного с именем общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и борьбой, которую он вёл.
Во время встречи говорилось о знаменательных событиях славной летописи ответственного пути, пройденного от Национального спасения до восстановления территориальной целостности и государственного суверенитета.
Академик Иса Габиббейли подарил солдатам книги Ашуга Алескера, Джалила Мамедгулузаде и Курбана Саида, а также привез для них продукты питания.