Rusiyalı alimlər Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasında seçilmiş qalaktikaların müşahidəsini aparıblar
M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən P.Şternberq adına Dövlət Astronomiya İnstitutunun əməkdaşları - fizika–riyaziyyat elmləri namizədləri V.Oknyansky və B.Artamonov AMEA N.Tusi adına Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasında elmi ezamiyyətdə olublar.
Ezamiyyət müddətində qonaqlar bu elm müəssisəsinin 2m-lik teleskopunda üç gecə ərzində seçilmiş qalaktikaların müşahidəsini aparıblar. Rəsədxananın teleskoplarında alınan materialların keyfiyyətindən razı qalan qonaqlar gələcəkdə də əməkdaşlığın davam etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Bundan əlavə, rusiyalı alimlər rəsədxananın əməkdaşları qarşısında “The curtain is still open: NGC 2617 remains in a high state” və “Gravitational lenses” mövzusunda elmi məruzələrlə çıxış ediblər.

Russian scientists observed the selected galaxies at the Shamakhy Astrophysical Observatory
Associates of the State Astronomy Institute attached to Moscow State University on behalf M.V.Lomonosov PhDs in physics-math – V.Oknyansky and B.Artamonov were on a scientific trip to Shamakhy Astrophysical Observatory of ANAS.
Guests have observed selected galaxies by means of 2m-long telescope of the scientific venture for three nights. Being satisfied with the quality of the materials obtained from telescopes of the observatory, the guests stressed the importance of continuing cooperation in the future.
In addition, Russian scientists made presentation on topics "The curtain is still open: NGC 2617 remains in a high state" and "Gravitational lenses" for staff of the Observatory.