Ulu öndər millətinə əvəzsiz xidmətləri ilə əbədiyaşardır
AMEA Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunda ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümü münasibətilə yığıncaq keçirilib.
Tədbirdə Humanitar Elmlər Bölməsinin akademik-katibi, institutun direktoru, akademik Teymur Kərimli hər il mayın 10-da görkəmli dövlət xadimi, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin doğum gününün qeyd edildiyini vurğulayıb. Alim bildirib ki, bu, millətin ümumxalq bayramıdır. Ulu öndər xalqına sadiqliyi, millətinə əvəzsiz xidmətləri ilə əbədiyaşardır. Müstəqil Azərbaycan Respublikasının dövlət quruculuğu onun adı ilə bağlıdır. Bu adı yaşatmaq üçün hər bir vətəndaş dövlətimizə sədaqətlə xidmət etməli, onu qorumağı bacarmalıdır.
İnstitut direktorunun elmi işlər üzrə müavini, filologiya elmləri doktoru Aybəniz Əliyeva-Kəngərli ümummilli liderin Azərbaycanın tərəqqisi naminə yorulmaz fəaliyyətindən, Ulu Öndərlə şəxsi görüşlərindən, maraqlı, yaddaqalan xatirələrindən danışıb.
İnstitut direktorunun elmi işlər üzrə müavini, filologiya elmləri doktoru Paşa Kərimov müdrik siyasətçi Heydər Əliyevin dövlətçilik prinsiplərini bu gün onun layiqli varisi, Prezident İlham Əliyevin uğurla həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb.

Event dedicated to national leader Heydar Aliyev’s 93rd anniversary was held at Institute of Institute of Manuscripts named after M. Fizuli.
At the event, academician-secretary of the Department of Humanities, director of the Institute, Academician Teymur Karimli said that, every year on May 10 celebrated the birthday of the outstanding statesman, national leader of our people Heydar Aliyev.
The scientist noted that, it is a national holiday. The great leader was immortalized by the devotion of the nation and invaluable merits. The state construction of the independent Azerbaijan Republic is connected with his name.
Deputy Director of the Institute for Science, Dr. Philology Aybeniz Aliyeva-Kengerly told about the indefatigable activity of the national leader of Azerbaijan for the sake of progress.
Deputy Director of the Institute for Science, Dr. Philology Pasha Karimov emphasized that, the principles of statehood of the wise politician Heydar Aliyev are successfully carried out today by his worthy successor, President Ilham Aliyev.