“Azərbaycan Respublikasında bioloji müxtəlifliyin qorunmasına və davamlı istifadəsinə dair 2017–2020-ci illər üçün Milli Strategiya”nın təsdiq edilməsi haqqında Prezidentin Sərəncamı
03.10.2016 17:40
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının “Bioloji müxtəliflik haqqında” Konvensiyasının 6-cı maddəsinə uyğun olaraq qərara alıram:
1. “Azərbaycan Respublikasında bioloji müxtəlifliyin qorunmasına və davamlı istifadəsinə dair 2017-2020-ci illər üçün Milli Strategiya” təsdiq edilsin (əlavə olunur).
2. Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə təsdiq edilmiş Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə əlaqələndirici orqan Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi müəyyən edilsin.
3. Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Milli Strategiyanın həyata keçirilməsi ilə bağlı görülən işlər barədə ildə bir dəfədən az olmayaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə məlumat versin.
4. Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti bu Sərəncamdan irəli gələn digər məsələləri həll etsin.

Руководствуясь пунктом 109 статьи 32 Конституции Азербайджанской Республики, в соответствии со статьей 6 Конвенции Организации Объединенных Наций «О биологическом разнообразии» постановляю:
1. Утвердить Национальную стратегию по защите и продолжительному использованию биологического разнообразия в Азербайджанской Республике на 2017-2020 годы (добавляется)
2. Министерство экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики назначить координирующим органом по осуществлению Национальной стратегии, утвержденной первой частью Распоряжения.
3. Информировать Президента Азербайджанской Республики о работе проделанной Министерством экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики в связи с осуществлением Национальной стратегии не реже одного раза в год.
4. Кабинету Министров Азербайджанской Республики решить другие вопросы, вытекающие из настоящего Распоряжения.