AMEA-nın Memarlıq və İncəsənət İnstitutunun əməkdaşı, pedaqoji elmlər namizədi, dosent Sabir Tağıyev elmi-tədqiqat işlərindəki xüsusi xidmətlərinə görə Avropa Təbiət Elmləri Akademiyasının (ATEA) həqiqi üzvlüyünə qəbul edilib. Alim, həmçinin həmin qurumun “Taclı ulduz” ordeni ilə təltif olunub.
ATEA-nın prezidenti, professor V.Q.Tıminski tərəfindən imzalanan və həmin akademiyanın möhürü ilə təsdiq edilən diplom və mükafatlar alimə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, S.Tağıyev 200-dən çox məqalənin, 10-dək kitabın müəllifi, “Qızıl qələm” mükafatı laureatıdır. O, bir sıra beynəlxalq və yerli elmi konfrans və simpoziumlarda müxtəlif mövzularda məruzələrlə çıxış edib.

Сотрудник Института архитектуры и искусства избран действительным членом Европейской академии естественных наук
Сотрудник Института архитектуры и искусства НАНА, кандидат педагогических наук, доцент Сабир Тагиев  избран действительным членом Европейской академии естественных наук (ЕАЕН) и награжден орденом «Коронованная звезда» этой структуры за особые заслуги в научно-исследовательских работах.
Ученому были вручены диплом, подписанный президентом ЕАЕН, профессором В.Г.Тыминским и подтвержденный печатью академии, а также другие награды.
Отметим, что С.Тагиев - автор более 10 книг, 200 статей, лауреат премии «Золотое перо». Он выступал в ряде местных и международных научных конференций и симпозиумов с докладами на различные темы.