Aqil Əliyevin 90 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
09.12.2016 09:22
2016-cı ilin dekabr ayında Azərbaycanın görkəmli alimi, əməkdar elm xadimi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, iqtisad elmləri doktoru, professor Aqil Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 90 illiyi tamam olur.
Aqil Əliyev səmərəli elmi-pedaqoji fəaliyyəti ilə Azərbaycan iqtisadiyyatının və təhsilinin inkişafına layiqli töhfələr vermişdir.
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq və Azərbaycan elmi qarşısındakı mühüm xidmətlərini nəzərə alaraq Aqil Əliyevin 90 illik yubileyinin keçirilməsini təmin etmək məqsədi ilə qərara alıram:
1. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi ilə birlikdə Aqil Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirlər planını hazırlayıb həyata keçirsin.

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики о проведении 90-летнего юбилея Агиля Алиева
В декабре 2016 года исполняется 90 лет со дня рождения выдающегося ученого Азербайджана, заслуженного деятеля науки, члена-корреспондента Национальной Академии Наук Азербайджана, доктора экономических наук, профессора Агиля Алирза оглу Алиева.
Агиль Алиев плодотворной научно-педагогической деятельностью внес достойный вклад в развитие экономики и образования в Азербайджане.
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в целях обеспечения проведения 90-летнего юбилея Агиля Алиева, учитывая его важные заслуги перед азербайджанской наукой, постановляю:
1.Национальной Академии Наук Азербайджана совместно с Министерством здравоохранения Азербайджанской Республики и Министерством образования Азербайджанской Республики подготовить и осуществить план мероприятий, посвященных 90-летнему юбилею Агиля Алиева.