Aqil Əliyevin 90 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
09.12.2016 09:22
2016-cı ilin dekabr ayında Azərbaycanın görkəmli alimi, əməkdar elm xadimi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, iqtisad elmləri doktoru, professor Aqil Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 90 illiyi tamam olur.
Aqil Əliyev səmərəli elmi-pedaqoji fəaliyyəti ilə Azərbaycan iqtisadiyyatının və təhsilinin inkişafına layiqli töhfələr vermişdir.
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq və Azərbaycan elmi qarşısındakı mühüm xidmətlərini nəzərə alaraq Aqil Əliyevin 90 illik yubileyinin keçirilməsini təmin etmək məqsədi ilə qərara alıram:
1. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi ilə birlikdə Aqil Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirlər planını hazırlayıb həyata keçirsin.

In December 2016, marks the 90th anniversary of the outstanding scientist of Azerbaijan, Honored scientist, corresponding member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Doctor of Economics, Professor Alirza Agil oglu Aliyev.
Agil Aliyev’s fruitful scientific-pedagogical activity has made a worthy contribution to the development of economy and education in Azerbaijan.
Governed by Clause 32 of Article 109 of the Constitution, due to ensure implementing 90-year anniversary of Agil Aliyev, given its important contribution to the science of Azerbaijan, I hereby resolve:
1. Azerbaijan National Academy of Sciences jointly with the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan to prepare and implement a plan of events dedicated to the 90th anniversary of Agil Aliyev.