Azad Həmkarlar İttifaqının növbəti iclası keçirilib
Tədbiri giriş sözü ilə açan AHİ-nin sədri, iqtisad üzrə elmlər doktoru İsa Alıyev rəhbərlik etdiyi qurumun son dövrlərdə Akademiyanın sosial-ictimai həyatında önəmli rol oynadığını diqqətə çatdırıb. Qeyd edib ki, AHİ ötən il olduğu kimi cari ildə də elmi fəaliyyətlə məşğul olan şəxslərin sosial rifahının yaxşılaşdırıması istiqamətində mühüm işlər görəcək, onların mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştirakını təmin edəcək.
Sonra çıxış edən AMEA İşlər İdarəsinin müdir müavini Sərdar Əliyev elmi dərəcəsi olan şəxslərə sosial mənzillər üçün güzəştli ipoteka kreditinin verilməsini müsbət hal kimi dəyərləndirib, müraciət qaydaları ilə bağlı məlumat verib. Akademiyanın balansında olan torpaqlardan da söz açan S.Əliyev torpaqlardan istifadəyə dair müsbət təkliflə çıxış edənlərə rəhbərlik tərəfindən lazımi dəstəyin göstəriləcəyini qeyd edib.
Daha sonra boş qalan AHİ sədrinin müavini vəzifəsinə seçkilər keçirilib. Hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov yekdilliklə AHİ-nin sədr müavini seçilib.

Today, Main building of ANAS hosted for the next meeting of ANAS Free Trade Union (AFTU).
Opening the event chairman of AFTU, Dr. Economy Isa Aliyev brought to mind the role of his venture in social life of Academy in recent times. He noted that, as in previous year, AFTU is going to do vital works in the direction of improving social welfare of the persons who are engaged in scientific activity, and provide their attendance in cultural events.
Then, deputy head of ANAS Administration Office Sardar Aliyev appreciated preferential mortgage loans to those with academic degrees for social housing, stated to render assistance to the scientists on the application rules.
Then, elections were held for the remaining post of Vice-Chairman of AFTU. Doctor of Law, Professor Habil Gurbanov was unanimously elected the Vice-Chairman.