Azad Həmkarlar İttifaqının növbəti iclası keçirilib
Tədbiri giriş sözü ilə açan AHİ-nin sədri, iqtisad üzrə elmlər doktoru İsa Alıyev rəhbərlik etdiyi qurumun son dövrlərdə Akademiyanın sosial-ictimai həyatında önəmli rol oynadığını diqqətə çatdırıb. Qeyd edib ki, AHİ ötən il olduğu kimi cari ildə də elmi fəaliyyətlə məşğul olan şəxslərin sosial rifahının yaxşılaşdırıması istiqamətində mühüm işlər görəcək, onların mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştirakını təmin edəcək.
Sonra çıxış edən AMEA İşlər İdarəsinin müdir müavini Sərdar Əliyev elmi dərəcəsi olan şəxslərə sosial mənzillər üçün güzəştli ipoteka kreditinin verilməsini müsbət hal kimi dəyərləndirib, müraciət qaydaları ilə bağlı məlumat verib. Akademiyanın balansında olan torpaqlardan da söz açan S.Əliyev torpaqlardan istifadəyə dair müsbət təkliflə çıxış edənlərə rəhbərlik tərəfindən lazımi dəstəyin göstəriləcəyini qeyd edib.
Daha sonra boş qalan AHİ sədrinin müavini vəzifəsinə seçkilər keçirilib. Hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov yekdilliklə AHİ-nin sədr müavini seçilib.

Сегодня в Главном здании НАНА состоялось очередное заседание Объединенного профсоюзного комитета (ОПК). Открывая мероприятие вступительным словом, председатель ОПК, доктор экономических наук Иса Алыев сообщил, что в последнее время руководимая им структура играет важную роль в социально-общественной жизни академии. Отметил, что в текущем году будут проведены важные работы по улучшению социального благосостояния лиц, занимающихся научной деятельностью, а также обеспечится их участие в культурно-массовых мероприятиях.
Выступив, заместитель начальника Управления делами НАНА Сардар Алиев положительно оценил выдачу льготных ипотечных кредитов для приобретения социальных квартир лицам, имеющим ученую степень. Коснувшись вопроса относительно земельных участков, находящихся на балансе академии, С.Алиев отметил, что лицам, которые выступят с эффективным предложением об их использовании будет оказана необходимая поддержка руководства.
Затем состоялись выборы на совмещение вакантной должности заместителя председателя ОПК. Доктор юридических наук, профессор Габиль Гурбанов единогласно был избран заместителем председателя.