Birinci Azərbaycan-Rusiya birgə beynəlxalq qrant müsabiqəsi elan olunub
2016-cı il mayın 17-də Moskva şəhərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu (EİF), Federal dövlət büdcə təşkilatı “Rusiya Fundamental Tədqiqatlar Fondu” (RFTF) və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) arasında imzalanmış əməkdaşlıq haqqında üçtərəfli sazişin müddəalarını nəzərə almaqla EİF Birinci Azərbaycan-Rusiya üçtərəfli birgə beynəlxalq qrant müsabiqəsini elan edib.
Müsabiqə Azərbaycan və Rusiya alimlərindən ibarət müvəqqəti yaradılmış yaradıcı kollektivlərin birgə yerinə yetirilməsi planlaşdırılan və hər iki tərəf üçün aktual olan elmi istiqamətlər üzrə fundamental-tətbiq xarakterli elmi-tədqiqat layihələrini dəstəkləmək, beynəlxalq elmi əməkdaşlıq fəaliyyətini stimullaşdırmaq və müasir elmi problemlərin həlli üçün əlavə yaradıcılıq imkanı yaratmaq məqsədilə elan olunub. Müsabiqə çərçivəsində fundamental-tətbiqi xarakterli və 200 000 manatadək maliyyə həcmli layihələr Elmin İnkişafı Fondu tərəfindən maliyyələşdiriləcək.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün layihələr martın 28-dən iyunun 29-u saat 17:00-dək qəbul olunacaq. Müsabiqənin nəticələrinin 2017-ci ilin 4-cü rübündə açıqlanması planlaşdırılır.
Elmin İnkişafı Fondu müsabiqəyə təqdim olunmuş layihələrin elmi ekspertizası işini və qalib layihələrin vaxtaşırı monitorinqini təşkil edəcək. Müsabiqəyə layihələr yalnız Elmin İnkişafı Fondunun yaratdığı innovativ texnologiya olan “e-QRANT”-“Qrant layihələrinin Elektron İdarəolunması Sistemi” vasitəsilə təqdim edilə bilər. Qrant iddiaçılarına kömək və sualların cavablandırılması məqsədilə Fondun məsləhət seminarlarının keçirilməsi də nəzərdə tutulub.
Rusiya Fundamental Tədqiqatlar Fondunun müvafiq elanı ilə aşağıdakı link vasitəsilə tanış olmaq olar:

Science Development Foundation taking into account the provisions of tripartite agreement, which signed on May 17, 2016 in Moscow, “On the cooperation among Science Development Foundation under President of the Republic of Azerbaijan, the Federal budget organization "Russian Fundamental Research Fund" (RFTF) and Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS)”, has announced 1st Azerbaijan-Russia joint international grant competition.
The competition, implementing by temporary creative collectives composed of Azerbaijani and Belarusian scientists, aims to underpin research projects in scientific areas relevant to each of the four sides, boost international scientific cooperation, and create additional opportunity for solving of modern scientific problems. Within the competition projects of fundamental and applied nature will be funded up to 200 thousand manat by Science Development Foundation.
Projects for participation at the competition will be submitted from 28 March 2017 to 29 June, until 17: 00 pm. The results of the competition is planned to announce on the 4th term of 2017.
The scientific examination of the projects submitted to the competition, work and periodical monitoring of winning projects will be organized by the Science Development Foundation. Projects can be submitted through innovative technology created by the Science Development Foundation "e-GRANT" = “Electronic Management System of the Grant Projects".
You can get particular announcement of Russian Fundamental Research Fund through the following link: