Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, (NRYTN), Heydər Əliyev Fondu, Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası”nın qaliblərinin NRYTN-də mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
11-ci dəfədir keçirilən olimpiadanın yekun nəticələrinə əsasən, Bakı Mühəndislik Universitetinin “BEU Programmers” komandası 1-ci, Bakı Dövlət Universitetinin “CtrlZ” komandası 2-ci, ADA Universitetinin “ADA U1” komandası 3-cü və Bakı Ali Neft Məktəbinin “BHOS2” komandası 4-cü yeri tutub.
Qaliblər Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən Fəxri Fərman və Diplomlarla, habelə “Nar” operatoru və “BestComp Group” şirkətinin qiymətli hədiyyələri ilə mükafatlandırılıb.
Qeyd edək ki, olimpiadanın final mərhələsində respublika üzrə 16 ali təhsil müəssisəsinin, o cümlədən 4-ü bölgələrdən olan 16 komandası iştirak edib və ən yaxşı nəticə göstərən 4 komanda qalib elan olunub.

Winners of the All-Republican Olympiad in Informatics awarded
Ministry of Transport, Communications and High Technology, Heydar Aliyev Foundation, Ministry of Education and ANAS Institute of Information Technology held the ceremony of awarding the winners of the All-Republican Olympiad in Informatics among students of higher educational institutions.
Following the results of the XI Olympiad, the team of the Baku State University of Engineering "BEU Programmers" was awarded the first, the team of the Baku State University "CtrlZ" - the second, the ADA University "ADA U1" - the third, and the team of the Baku Higher School of Oil "BHOS2" - the fourth place.
The winners were awarded with Certificates of Diplomas and Diplomas of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, as well as valuable gifts from Nar operator and BestComp Group.
It should be noted that, 16 teams from 16 higher educational institutions, including 4 from regions, took part in the final stage of the Olympiad in the country, and the four strongest teams were announced winners.