Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, (NRYTN), Heydər Əliyev Fondu, Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası”nın qaliblərinin NRYTN-də mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
11-ci dəfədir keçirilən olimpiadanın yekun nəticələrinə əsasən, Bakı Mühəndislik Universitetinin “BEU Programmers” komandası 1-ci, Bakı Dövlət Universitetinin “CtrlZ” komandası 2-ci, ADA Universitetinin “ADA U1” komandası 3-cü və Bakı Ali Neft Məktəbinin “BHOS2” komandası 4-cü yeri tutub.
Qaliblər Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən Fəxri Fərman və Diplomlarla, habelə “Nar” operatoru və “BestComp Group” şirkətinin qiymətli hədiyyələri ilə mükafatlandırılıb.
Qeyd edək ki, olimpiadanın final mərhələsində respublika üzrə 16 ali təhsil müəssisəsinin, o cümlədən 4-ü bölgələrdən olan 16 komandası iştirak edib və ən yaxşı nəticə göstərən 4 komanda qalib elan olunub.

В Министерстве транспорта, связи и высоких технологий состоялась церемония награждения победителей Общереспубликанской олимпиады по информатике среди студентов высших учебных заведений, прошедшей при совместной организационной поддержке Министерства транспорта, связи и высоких технологий, Фонда Гейдара Алиева, Министерства образования и Института информационных технологий Национальной академии наук Азербайджана.
По итогам XI олимпиады, команда Бакинского государственного университета инженерии “BEU Programmers” удостоена первого, команда Бакинского государственного университета “CtrlZ” – второго, Университета АДА “ADA U1” – третьего, а команда Бакинской высшей школы нефти “BHOS2” – четвертого места.
Победители были награждены Почетными грамотами и Дипломами Министерства транспорта, связи и высоких технологий, а также ценными подарками оператора "Nar" и компании "BestСomp Group".
Отметим, что в финальном этапе олимпиады по республике приняли участие 16 команд из 16 высших учебных заведений, включая 4 из регионов, а победителями были объявлены 4 сильнейшие команды.