AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı 24-cü Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgisində iştirak edir
Mayın 31-dən Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzəryanı regionda energetika sektorunun ən böyük tədbiri olan XXIV Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz (Caspian Oil&Gas 2017) sərgi və konfransı keçirilir.
Bu il sərgidə dünyanın 30 ölkəsini təmsil edən 289 şirkət iştirak edir. Onların arasında Azərbaycan, ABŞ, Belarus, Belçika, İspaniya, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Niderland Krallığı, Polşa, Yaponiya və digər ölkələr var.
Xəzəryanı regionun neft-qaz sənayesi üçün geniş beynəlxalq platforma hesab olunan sərginin açılış mərasimində Prezident İlham Əliyevin iştirakı tədbirin əhəmiyyətini  bir daha təsdiq edir.
31 may tarixində açılışı olan sərgidə AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkı da geniş təmsil olunur. Stenddə müasir elmi və texnoloji nailiyyətlərə əsaslanan innovasiya yönümlü yeni texnologiyaların hazırlanması, işlənilməsi və təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə görülən işlər nümayiş etdirilir. Ziyarətçilərə gələcəkdə elmi tədqiqatların və təcrübə-konstruktor işlərinin aparılması, onların nəticələrinin sənaye, xidmət və digər sahələrdə tətbiqinə dair  həyata keçiriləcək layihələr təqdim edilir.
Bu gün AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, Yüksək Texnologiyalar Parkının rəhbərliyi və kollektivi sərginin açılışında iştirak edib.
İyunun 3-dək davam edəcək sərgidə Yüksək Texnologiyalar Parkının rezidenti olan AMEA Təcrüb-Sənaye Zavodu, AMEA Elm və Texnologiyalar Parkı və “Millers Oils Azerbaijan”nın fəaliyyəti və istehsal etdiyi məhsullar barədə məlumat verilir. Bundan əlavə, YTP-nin rezidentlər üçün təqdim etdiyi xidmətlər nümayiş olunur.

High Technologies Park of ANAS participates at the 24th Caspian International Oil & Gas Exhibition
This year, 289 companies representing 30 countries are participating at the exhbition. Among them are Azerbaijan, the USA, Belarus, Belgium, Spain, Italy, Kazakhstan, China, the Netherlands, Poland, Japan and other countries.
Participation of President Ilham Aliyev at the opening ceremony of the exhibition, which is a broad international platform for the oil and gas industry in the Caspian region, once again confirms the importance of the event.
High Technologies Park of ANAS also attends at the opening of the exhibition on May 31. The stand features works done for development, elaboration and improvement of innovation-oriented new technologies, relying on modern scientific-technological achievements.
Today, President of ANAS, Academic Akif Alizadeh, management of High Technologies Park and its staff participated at the opening ceremony as well.
The exhibition will run until June 3, informs about activities and products of a resident of High Technologies Park – ANAS Experience-Industrial Plant, High Technologies Park of ANAS and "Millers Oils Azerbaijan”. In addition, the services offered to residents of HTP are featured.