AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı 24-cü Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgisində iştirak edir
Mayın 31-dən Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzəryanı regionda energetika sektorunun ən böyük tədbiri olan XXIV Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz (Caspian Oil&Gas 2017) sərgi və konfransı keçirilir.
Bu il sərgidə dünyanın 30 ölkəsini təmsil edən 289 şirkət iştirak edir. Onların arasında Azərbaycan, ABŞ, Belarus, Belçika, İspaniya, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Niderland Krallığı, Polşa, Yaponiya və digər ölkələr var.
Xəzəryanı regionun neft-qaz sənayesi üçün geniş beynəlxalq platforma hesab olunan sərginin açılış mərasimində Prezident İlham Əliyevin iştirakı tədbirin əhəmiyyətini  bir daha təsdiq edir.
31 may tarixində açılışı olan sərgidə AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkı da geniş təmsil olunur. Stenddə müasir elmi və texnoloji nailiyyətlərə əsaslanan innovasiya yönümlü yeni texnologiyaların hazırlanması, işlənilməsi və təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə görülən işlər nümayiş etdirilir. Ziyarətçilərə gələcəkdə elmi tədqiqatların və təcrübə-konstruktor işlərinin aparılması, onların nəticələrinin sənaye, xidmət və digər sahələrdə tətbiqinə dair  həyata keçiriləcək layihələr təqdim edilir.
Bu gün AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, Yüksək Texnologiyalar Parkının rəhbərliyi və kollektivi sərginin açılışında iştirak edib.
İyunun 3-dək davam edəcək sərgidə Yüksək Texnologiyalar Parkının rezidenti olan AMEA Təcrüb-Sənaye Zavodu, AMEA Elm və Texnologiyalar Parkı və “Millers Oils Azerbaijan”nın fəaliyyəti və istehsal etdiyi məhsullar barədə məlumat verilir. Bundan əlavə, YTP-nin rezidentlər üçün təqdim etdiyi xidmətlər nümayiş olunur.

Парк высоких технологий НАНА принимает участие на 24-й Международной выставке нефти и газа Каспия
С 31 мая в Экспо Центре Баку проводится самое большое мероприятие энергетического сектора в Прикаспийском регионе - XXIV Международная выставка и конференция нефти и газа Каспия (Caspian Oil & Gas 2017).
В этом году в выставке принимают участие 289 компаний, представляющих 30 стран мира. Среди них имеются Азербайджан, США, Беларусь, Бельгия, Испания, Италия, Казахстан, Китай, Польша, Япония, Нидерланды и другие страны
Участие Президента Ильхама Алиева на церемонии открытия выставки, считающейся широкой международной платформой для нефтегазовой промышленности Прикаспийского региона, еще раз подтверждает значение мероприятия.
На выставке также широко представлен Парк высоких технологий НАНА. На стенде демонстрируются работы, проделанные с целью подготовки, разработки и усовершенствования новых инновационных технологий, основанных на современных научных и технологических достижениях.
Сегодня президент НАНА, академик Акиф Ализаде, руководство и коллектив Парка высоких технологий приняли участие в открытии выставки.
На выставке, которая продлится до 3 июня, представлена информация о деятельности и производимых продукциях Опытно-промышленного завод НАНА, Научно-технологического парка НАНА и «Millers Oils Azerbaijan». Кроме того, демонстрируются услуги ПВТ, представленные для резидентов.