Azərbaycanlı alim beynəlxalq “Elmdə ad” mükafatına layiq görülüb
AMEA Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun Torpaqların eroziyası laboratoriyasının müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Zakir Əliyevin çoxillik, uğurlu elmi-təşkilati fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilib. Azərbaycanlı alim beynəlxalq “Elmdə ad” mükafatına layiq görülüb.
Mükafatların verilməsi üzrə beynəlxalq tədbir dekabrın 19-da Böyük Britaniyanın Oksford şəhərində keçiriləcək. Azərbaycanlı alim Böyük Britaniyada Oksford Akademiya İttifaqı, Sokrat Komissiyası Komitəsi, Avropa Biznes Assambleyası, Avropada elm, təhsil və biznes liderləri sayılan EBA-GLOBAL tərəfindən təşkil olunan “2017-ci ildə liderlərin XV sammiti”ndə iştirak edəcək.

Azerbaijani scientist awarded the international award "Rank in Science"
The long-term successful scientific and organizational activity of the Head of the Soil Erosion Laboratory of ANAS Institute of Soil Science and Agrochemistry, PhD. in Agrarian Sciences Zakir Aliyev is highly appreciated. The Azerbaijani scientist was awarded the international award "The title in science".
The international awards ceremony will be held on December 19 in Oxford, UK. The Azerbaijani scientist will participate in the XV Summit of Leaders in 2017, which will be organized in the UK by the Oxford Academic Union, the Committee of the Socratic Commission, the European Business Assembly, EBA-GLOBAL, Europe's leading science, education and business.