Azərbaycanlı alim beynəlxalq “Elmdə ad” mükafatına layiq görülüb
AMEA Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun Torpaqların eroziyası laboratoriyasının müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Zakir Əliyevin çoxillik, uğurlu elmi-təşkilati fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilib. Azərbaycanlı alim beynəlxalq “Elmdə ad” mükafatına layiq görülüb.
Mükafatların verilməsi üzrə beynəlxalq tədbir dekabrın 19-da Böyük Britaniyanın Oksford şəhərində keçiriləcək. Azərbaycanlı alim Böyük Britaniyada Oksford Akademiya İttifaqı, Sokrat Komissiyası Komitəsi, Avropa Biznes Assambleyası, Avropada elm, təhsil və biznes liderləri sayılan EBA-GLOBAL tərəfindən təşkil olunan “2017-ci ildə liderlərin XV sammiti”ndə iştirak edəcək.

Высоко оценена многолетняя успешная научно-организационная деятельность руководителя Лаборатории эрозии почв Института почвоведения и агрохимии НАНА, доктора философии по аграрным наукам Закира Алиева. Азербайджанский ученый удостоен международной награды «Звание в науке».
Международная церемония вручения наград пройдет 19 декабря в городе Оксфорде Великобритании. Азербайджанский ученый примет участие в XV Саммите лидеров в 2017 году, который будет организован в Великобритании Оксфордским академическим союзом, Комитетом Сократовской комиссии, Европейской ассамблеи бизнеса, EBA-GLOBAL, лидирующей в Европе в области науки, образования и бизнеса.