“Azərbaycan Televiziyası və Radio Verilişləri” QSC-nin “Azərbaycantelefilm” Yaradıcılıq Birliyi tərəfindən görkəmli dramaturq Hüseyn Cavidə həsr olunan “Həqiqət istərəm, yalnız həqiqət” sənədli televiziya filminin çəkilişlərinə başlanılıb.
Çəkilişləri AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyində aparılan filmin ssenari müəllifi Əməkdar jurnalist Salar Aslanov, quruluşçu rejissoru Hatəm Əsgərov, elmi məsləhətçisi muzeyin direktoru, filologiya elmləri doktoru Gülbəniz Babaxanlı, quruluşçu operatoru Mətləb Yaqubovdur.
Filmdə Hüseyn Cavid obrazını Mübariz Nağıyev, Mişkinaz xanım obrazını Xalq artisti Səidə Quliyeva, Üzeyir Hacıbəyli obrazını Əməkdar artist Əyyub Quliyev, Abdulla Şaiq obrazını isə Əməkdar artist Cəlal Məmmədov canlandırırlar.

The creative association "Azerbaijantelefilm" of the CJSC "Azerbaijan Television and Radio Broadcasting" has started shooting documentary on "I Want Truth, Only Truth", dedicated to the outstanding playwright Huseyn Javid.
Scriptwriter of the documentary, which is shooting at the Huseyn Javid’s Memorial Flat, is the honored journalist Salar Aslanov, production director Gatam Askerov, the scientific consultant is the museum director, Doctor of philology Gulbeniz Babakhanli, director of photography Matlab Yagubov.
The image of Hussein Javid in the film is personified by Mubariz Nagiyev, Mishkinaz khanum-People's Artist Saida Guliyeva, Uzeyir Hajibeyli - Honored Artist Eyyub Guliyev, and Abdulla Shaig - Honored Artist Jalal Mammadov.