“Audiovizual sənətlərin müasir informasiya cəmiyyətində rolu” mövzusunda Respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək
23.04.2014 00:00
4-5 iyun 2014-cü il tarixlərdə AMEA Memarlıq və İncəsənət İnstitutunda “Audiovizual sənətlərin müasir informasiya cəmiyyətində rolu” mövzusunda respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək.
Konfransda Azərbaycanın teatr, kino, televiziya və radio məkanında, həmçinin İnternet şəbəkəsində mövcud vəziyyət və problemlər, onların inteqrasiyası, cəmiyyətə təsiri, perspektivləri müzakirə olunacaq.
İştirakla bağlı məlumat və məruzənin tezisləri 15 may 2014-cü il tarixinədək vidadi-qafarov@rambler.ru ünvana göndərilməlidir.
Qeyd edək ki, qəbul edilmiş məruzələr institutun “İncəsənət və mədəniyyət problemləri” beynəlxalq elmi jurnalında dərc olunacaq.

Состоится Республиканская научно-практическая конференция “Роль аудиовизуальных документов в современном информационном обществе”
4-5 июня 2014 года в Институте архитектуры и искусства НАНА состоится Республиканская научно-практическая конференция “Роль аудиовизуальных документов в современном информационном обществе”.
На конференции будут обсуждены текущее состояние и проблемы в сфере театра, кино, телевидения, радио и интернет сетей, а также их интеграция, перспективы и влияние на общество.
Информация об участии и тезисы доклада должны быть отправлены до 15 мая 2014 года по адресу vidadi-qafarov@rambler.ru .
Отметим, что принятые доклады будут опубликованы в международном научном журнале института “Проблемы искусства и культуры”.