AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin elmi-tədqiqat institutlarının əməkdaşları Fəxri xiyabanda AMEA-nın sabiq prezidenti, akademik Mahmud Kərimovun anadan olmasının 70 illiyi münasibətilə alimin məzarını ziyarət edib, qəbirüstü abidəsi önünə əklil və gül dəstələri qoyublar.
Qeyd edək ki, akademik Mahmud Kərimov 1973-cü ildə Azərbaycan EA Fizika İnstitutunda mühəndis kimi elmi fəaliyyətə başlayıb. 1974-1984-cü illərdə Radiasiya Tədqiqatları Sektorunda kiçik elmi işçidən laboratoriya rəhbəri vəzifəsinədək yüksəlib və 2001-ci ildə həmin sektorun direktoru olub.

Employees of scientific-research institutes of Physics-Mathematics and Technical Sciences Division, as well as active and corresponding members of ANAS pilgrimaged the grave of the former President of ANAS, academician Mahmud Kerimov on the occasion 70th anniversary and laid a wreath at the grave of the scientist.
Academician Mahmud Kerimov began his scientific activities as an engineer at the Institute of Physics of the Azerbaijan Academy of Sciences in 1973. From 1974 to 1984 he worked as a research assistant in the Radiation Research Sector and in 2001 was a director of the sector.