AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin elmi-tədqiqat institutlarının əməkdaşları Fəxri xiyabanda AMEA-nın sabiq prezidenti, akademik Mahmud Kərimovun anadan olmasının 70 illiyi münasibətilə alimin məzarını ziyarət edib, qəbirüstü abidəsi önünə əklil və gül dəstələri qoyublar.
Qeyd edək ki, akademik Mahmud Kərimov 1973-cü ildə Azərbaycan EA Fizika İnstitutunda mühəndis kimi elmi fəaliyyətə başlayıb. 1974-1984-cü illərdə Radiasiya Tədqiqatları Sektorunda kiçik elmi işçidən laboratoriya rəhbəri vəzifəsinədək yüksəlib və 2001-ci ildə həmin sektorun direktoru olub.

Почтена память академика Махмуда Керимова
Сотрудники Отделения физико-математических и технических наук и Института радиационных проблем, а также действительные и члены-корреспонденты НАНА посетили могилу бывшего президента НАНА, академика Махмуда Керимова в связи с 70-летней годовщиной со дня рождения ученого. К надгробному памятнику были возложены цветы.
Академик Махмуд Керимов начал свою научную деятельность в качестве инженера в Институте физики АН Азербайджана в 1973 году. С 1974 по 1984 год он работал младшим научным сотрудником в Секторе радиационных исследований, а в 2001 году стал директором сектора.