AMEA Rəyasət Heyəti akademiyanın gənc alimləri üçün qrant müsabiqəsi elan edir
AMEA Rəyasət Heyəti 28 May – Respublika Günü münasibətilə AMEA-nın gənc alimləri üçün qrant müsabiqəsi elan edib.
Müsabiqədə AMEA-nın üzvləri, həmçinin AMEA elmi müəssisələrinin elmi şuraları tərəfindən irəli sürülən, yaşı 35-dək olan gənc alimlər iştirak edə bilər.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün irəli sürülən gənc alimlər son 3 ildə başa çatdırdıqları elmi tədqiqatlar, mühüm elmi nailiyyətləri və onların elmi-praktiki əhəmiyyəti haqqında dolğun məlumatı (müəyyən edilmiş formaya uyğun olaraq) mayın 30-dək AMEA Rəyasət Heyəti Mərkəzi Aparatının Elmi-Təşkilat İdarəsinə təqdim etməlidirlər.

Президиум НАНА по случаю 28 Мая – Дня Республики объявляет грантовый конкурс для молодых ученых Академии.
В конкурсе могут принять участие члены НАНА, а также молодые ученые в возрасте до 35 лет, выдвинутые Учеными советами научных учреждений НАНА.
Молодые ученые, которые примут участие в конкурсе, должны представить подробную информацию (по установленной форме) о выполненных ими в последние 3 года научных исследованиях, важных научных достижениях и об их научно-практическом значении до 30 мая в Научно-организационное управление Центрального аппарата Президиума НАНА.