Noyabrın 7-də Dövlət Sərhəd Xidməti (DSX) ilə AMEA arasında niyyət sazişinin imzalanması mərasimi keçirilib. Sazişdə AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkında dövlət sərhədinin mühafizəsi təyinatlı müxtəlif növ silahların, döyüş sursatlarının, mühəndis-texniki sistemlərin və qoruyucu hərbi geyim formalarının hazırlanması üzrə əməkdaşlığın həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Sənədi AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə və DSX-nın rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyev imzalayıblar.
A.Əlizadə və E.Quliyev tədbirdə çıxış edərək dövlət sərhədlərinin etibarlı mühafizəsinin təşkili üçün müasir texniki nailiyyətlərin tətbiqinin xüsusi əhəmiyyətini vurğulayıb, birgə fəaliyyətin uğurla davam etdirilməsi sayəsində qarşıya qoyulan məqsədlərə nail olunacağına əminliklərini bildiriblər.

The signing ceremony of the Intent Agreement between the State Border Service (SBS) and ANAS was held on November 7. The agreement envisages co-operation in the preparation of various types of weapons, ammunition, engineering and technical systems and protective military uniforms at ANAS High Technology Park.
The document was signed by the president of ANAS, academician Akif Alizadeh and chief of the State Border Service, Colonel-General Elchin Guliyev.
A.Alizadeh and E.Guliyev emphasized the importance of application of modern technical achievements for the organization of safe state border protection and expressed their confidence that the objectives will be achieved thanks to the successful continuation of joint activities.