Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun bir qrup əməkdaşı AHİK tərəfindən mükafatlandırılıb
AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun 85 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası (AHİK) tərəfindən bu elmi müəssisənin bir qrup əməkdaşı AHİK-in yubiley medalı, döş nişanı və fəxri fərmanı ilə mükafatlandırılıb.
Bu münasibətlə keçirilən tədbirdə AHİK-in sədri, professor Səttar Möhbalıyev institutun fəaliyyət göstərdiyi müddətdə Azərbaycan elminə verdiyi dəyərli töhfələrdən söz açıb, əlamətdar gün münasibətilə Ədəbiyyat İnstitutunun əməkdaşlarını təbrik edib, onlara yeni yaradıcılıq uğurları arzulayıb. Bildirib ki, bu elm məbədi Azərbaycan Respublikasının ədəbiyyat siyasətini sistemli şəkildə uğurla həyata keçirir. Bu gün tanınmış ədəbiyyatşünas alimlər institutda elmi fəaliyyətlərini uğurla davam etdirirlər.
Daha sonra prof. S.Möhbalıyev mükafatları əməkdaşlara təqdim edib.
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli AHİK ilə akademiyanın həmkarlar ittifaqları arasındakı əlaqələrin və səmərəli əməkdaşlığın genişlənməsindən məmnunluğunu ifadə edib. O, AHİK-in elm sahəsində fəaliyyət göstərən əməkdaşlara hər zaman qayğı göstərdiyini deyərək, bu qurumun sədri S.Möhbalıyevə xüsusi təşəkkürünü bildirib.

On the occasion of the 85th anniversary of the Institute of Literature named after Nizami Ganjavi of ANAS, a group of employees of this scientific organization have been awarded with the jubilee medal, badge and honorary decree by the Trade Unions Confederation of Azerbaijan (ATUC).
At the event, Chairman of ATUC, Professor Sattar Mohbalaliev spoke about the valuable contributions made by the Institute during the period of its activity and congratulated employees of the Institute of Literature on a remarkable day and wished them new creative successes.
Then, prof. S.Mohlbaliev presented the awards to employees.
Academician Isa Habibbeyli, vice-president of ANAS, expressed his satisfaction with the expansion of ties and fruitful cooperation between the ATUC and the academy's trade unions. He expressed his special gratitude to the Chairman of this organization, Mr. Mohbaliyev, saying that the ATUC always cared the scientists working in the field of science.