AMEA Folklor İnstitutunun direktoru, akademik Muxtar İmanov Bakı Mühəndislik Universitetinin Filologiya fakültəsinin müəllim və tələbə heyətinə “Xalq gülüşü” mövzusunda ustad dərsi keçib.
Xalq gülüşünün poetikası, folklorda ciddilik və komizm kimi məsələlərlə bağlı M.İmanovun nəzəri fikirləri böyük maraqla qarşılanıb, geniş diskussiyaya səbəb olub.
Sonda institut direktoru ona ünvanlanan çoxsaylı sualları cavablandırıb.
Qeyd edək ki, bu cür dərslər tələbələrin təhsil aldığı sahə üzrə gələcəkdə peşəkar kadr kimi yetişməsində mühüm rol oynayır, həmçinin AMEA ilə ali təhsil müəssisələri arasında elmi əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədi daşıyır.

Director of the Institute of Folklore of ANAS, academician Mukhtar Imanov has given a master class on "People's smile" to the teachers and students of the Faculty of Philology of the Baku Engineering University.
M.Imanov's theoretical views on poetics of folk laughter, seriousness in folklore and comism met with great interest and caused a wide discussion.
Finally, the scientist answered numerous questions addressed to him.
It should be noted that such classes play an important role in the future development of students in the field of education, as well as the expansion of scientific cooperation between ANAS and higher education institutions.